Siteler-tv-logo-reklam
Yetki Belgesi Olmayan İlan Veremeyecek_Siteler TV

ATEM Başkanı Hakan Akçam: Artık Yetki Belgesi Olmayan İlan Veremeyecek

-Kaçak emlakçılar tarih olacak

-Ankaralı emlak danışmanlarından büyük buluşma

Yetki Belgesi Olmayan İlan Veremeyecek_Siteler TV

Gayrimenkul satışlarında sahte ilan dolandırıcılığına engel olmak için Ticaret Bakanlığı ikinci adımı da atarak yetki belgesiz faaliyet gösterilemeyeceğini duyurdu. 1 Temmuz’da yürürlüğe girmesi hedeflenen uygulamaya ilişkin Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası (ATEM) Başkanı Hakan Akçam yaklaşık 600 emlak danışmanına yeni sistemi tanıttı. Akçam, bilgilendirme toplantısına katılan emlak danışmanlarına seslenerek, artık yetki belgesi olmayanların ilan portallarında ilan veremeyeceğinin altını çizdi.

Yetki Belgesi Olmayan İlan Veremeyecek_Siteler TV

Ticaret Bakanlığının katkıları ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası’nın iş birliği ile ‘EİDS ile Yetkilendirme ve Doğrulama Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme’ toplantısı Gençlik Parkı içerisinde yer alan Necip Fazıl Kısakürek Toplantı Salonu’nda yapıldı. Yaklaşık 600 emlak danışmanının katıldığı toplantıda Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı Erdem Karaman yeni sistemi tanıtırken, ATEM Başkanı Hakan Akçam ise meslektaşlarına sunum yaptı. Akçam, kaçak emlakçıların artık tarih olacağı vurguladı.

Yetki Belgesi Olmayan İlan Veremeyecek_Siteler TV

Satilik-Varliklar-com-Reklam-
Satılık Varlıklar .com Türkiye’nin yeni Reklam İlan Sitesi. Satılık Araba, Satılık Ev, Kiralık Ev, Kiralık araç, Sahibinden satılık, Sahibinden Kiralık.

 

SEKTÖRÜN BİLEŞENLERİ EL ELE VEREREK SORUNLARI ÇÖZEBİLİR

ATEM Başkanı Akçam toplantı öncesi yaptığı konuşmada, emlak sektörünün itibarının olmazsa olmazlarından olduğuna değinerek, “Mesleki anlamda kat ettiğimiz bu yolda mücadelemizde tüketiciyi bilinçlendirmek, gayrimenkul alırken Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi olan meslektaşlarımızla ilgili bilgilendirme çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. Biliyoruz ki bu mücadelenin sadece denetimlerle çözülemeyeceği, sektörün bileşenlerinin de bu konuda el ele vererek sistemin oturtulabileceği, ilan portallarının da önemli sorumluluklarının olduğunu düşünüyorum” dedi.

Yetki Belgesi Olmayan İlan Veremeyecek_Siteler TV

Yapılan değişikliklere ilişkin konuşan akçam şunlara değindi:

“Bilindiği üzere 31 Ağustos 2023 tarihinde Taşınmaz Ticareti Yönetmeliğinde değişikliğe gidilerek başkalarına ait taşınmazların şahsına yönelik ilanlara elektronik ortam sağlayan elektronik ilan doğrulama (EİDS) yetki doğrulama uygulamasında yetki belgesiz faaliyet gösterilemeyeceğine, ilan girilemeyeceğine dikkat çekmek istiyorum. İlan verirken herhangi bir sorun yaşanmaması konusunda idari bir yaptırıma kalınmaması için de Ticaret Bakanlığımızın destekleri ile bilgilendirme toplantısını gerçekleştiriyoruz. 1 Temmuz’da yürürlüğe girmesi hedeflenen uygulama ile yetki belgesi olmayanların emlak ilanı vermelerine izin verilmeyecek, böylelikle artık her önüne gelen ilan veremeyecek, kaçak emlakçılar da tarih olacak. Mesleğin gerektirdiği ciddiyet çerçevesinde, işimizin saygınlığını ve sorumluluğunu biliyoruz. Bu inanç ve kararlılıkla yolumuza sizlerle devam ediyoruz. Çalışmalarımızda bu yönde olmaya devam edecektir.”

 

ATEM Başkanı Hakan Akçam’ın konuşmasının ardından Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı Erdem Karaman EİDS sisteminin detaylarını emlak danışmanlarına anlattı.

Satilik-Varliklar-com-Reklam-

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

MURAT YILMAZ KURT KİMDİR? ...2014 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Karapürçek GazetesiKARAPÜRÇEK GAZETESİ

www.satilikvarliklar.com SATILIK VARLIKLAR

Bir yanıt yazın