Siteler-tv-logo-reklam
VERGİ BORCUNU ÖDEYEMEYEN YÜZ BİNLERCE  ESNAFA DESTEK YERİNE HACİZ

VERGİ BORCUNU ÖDEYEMEYEN YÜZ BİNLERCE  ESNAFA DESTEK YERİNE HACİZ

VERGİ BORCUNU ÖDEYEMEYEN YÜZ BİNLERCE  ESNAFA DESTEK YERİNE HACİZ

Son bir aydır çok sayıda gelen şikayetler üzerine zor durumda kalan esnafa bir darbede maliyeden geldi.

Pandemiydi, savaştı, ekononik krizdi derken çok zor günler geçiren esnaf vergisini ödemeyi bırakın evine ekmek götüremezken bir darbede maliye bakanlığından gelmesi esnafları canından bezdirdiğini söylüyorlar.

Esnafların anlattığına göre iki yıldır pandemi belimizi büktü tam düzelecek derken kış geldi işler durdu, bunun peşine savaş çıktı herşeyin fiyatı arttı piyasalarda büyük firmalar paraya para demezken küçük esnaf evine ekmek götüremez hale geldi.

VERGİ BORCUNU ÖDEYEMEYEN YÜZ BİNLERCE  ESNAFA DESTEK YERİNE HACİZ

Esnaf olarak bu kadar sıkıntıyla boğuşurken eve ekmeği nasıl götüreceğimizi düşünürken bir de maliye bizim herşeyimize haciz koydu, maliye bakanı çıkıp “Ekonomimiz abartıldığı gibi kötü değil tüm tedbirleri alıyoruz” diyor esnafa elimizden geleni yapıyoruz diyor ama hiçte öyle olmuyor. Esnafa elinden geleni yaptıkları herşeylerine haciz koymak demekki diye konuştular.

Bizde bu anlatılanlar doğrumu  diye vergi dairesinin içinde biraz bekleyerek durumu inceledik, gördüğümüze göre esnaflar doğruyu söylüyorlarmış. Vergi dairesine gelen herkes evime haciz kondu, arabama haciz kondu, arsana haciz kondu, hesaplarıma haciz kondu şeklinde şikayetlerde bulunuyorlar.

Tabi çözüm nedir derseniz memurlar biz bunları elimize geçirdik borçunuzu bitirin hacizi kaldıralım diyorlar.

Şimdi buradan Maliye bakanına ve Ülke yöneticilerine soruyorum, para babası firmaların milyonlarca liralık borçlarını neredeyse sıfırlayıp,  esnafa ramazan öncesi bunu layık görmek hangi inanca sığar.

Murat Yılmaz Kurt

Bir cevap yazın