Siteler-tv-logo-reklam
Seymenler'den Ayaş'ta...

Seymenler'den Ayaş'ta...

Seymenler’den Ayaş’ta bağımsızlık vurgusu

Seymenler, Ayaş’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümü coşkusuna ayrı bir renk kattı. Ankara Kulübü Derneği Ayaş Şube Başkanı Selami Başer, 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yılını büyük bir gurur içinde kutladıklarını belirterek, “30 Ağustos Zaferi, bağımsızlığımıza; Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolu açmıştır.” dedi.

Seymenler'den Ayaş'ta...

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı  ve 27 Aralık 1919’da geldiği Ankara’dan sürdürdüğü özgürlük mücadelesinin en önemli savaşlarından biri; 26 Ağustos 1922’de başlayıp 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 100. yıldönümü; “30 Ağustos Zafer Bayramı” Ayaş’ta kutlandı.

Seymenler'den Ayaş'ta...

Ayaş Kaymakamı Muharrem Eligül ve Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş ile protokolden çok sayıda ismin de aralarında bulunduğu Ayaşlıların yoğun katılım gösterdiği törende, Ankara Kulübü Derneği Ayaş Şube Seymenlerinin gösterisi büyük ilgi gördü.

Seymenler'den Ayaş'ta...

Ankara Kulübü Derneği Ayaş Şube Başkanı Selami Başer, açıklamasında; 30 Ağustos’ta büyük bir zaferle sonuçlanan  Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin tarihe altın harflerle yazılan büyük bir kahramanlık örneği olduğunu dile getirerek, “Ayaş Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı Kutlama Programında, Ankara Kulübü Derneği Ayaş Şube Seymenleri olarak genel merkez Seymenlerimizin de katılımıyla yerimizi aldık. 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile bağımsızlığımıza; Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yol açılmıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılını kutluyorum. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle,  anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın