Siteler-tv-logo-reklam
Seymenler, Hasanoğlan’daki büyük_Siteler TV

Seymenler Hasanoğlandaki büyük buluşmaya ayrı bir anlam kattı

Ankara Kulübü Seymenleri’nin Hasanoğlan Mezunları Buluşması’nda sergiledikleri gösteri büyük beğeni alırken, bazı seyirciler Seymen oyunlarının coşkusuna ve ritmine kapılarak, Ankara misket oyununa eşlik etti.

Seymenler, Hasanoğlan’daki büyük_Siteler TV

Ankara Kulübü Seymenleri, Hasanoğlan Mezunları Derneği’nin Hasanoğlan Köy Enstitüsü ve Yüksek Köy Enstitüsü Yerleşkesi Amfi Tiyatro’da düzenlediği geleneksel buluşma programına katılım sağlayarak, güne ayrı bir anlam kattı.

Ankara Kulübü Derneği Seymenlerden Sorumlu YKÜ Gürcan Maden, Türk eğitim sistemi içerisinde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladığı Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nde düzenlenen Hasanoğlan Mezunları Buluşması vesilesiyle yerleşkedeki okulların mezunlarıyla birlikte olmaktan ve sergiledikleri Seymen gösterisi ile etkinliğe katkı sağlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi, kendilerine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

Seymenler, Hasanoğlan’daki büyük_Siteler TV

HASANOĞLAN HEP HATIRLANSIN

Hasanoğlan Mezunları Derneği Başkanı Ömer Bıyık, “Her yıl temmuz ayının ilk haftasına denk gelecek şekilde cumartesi-pazar 2 gün bir program dahilinde Hasanoğlan Köy Enstitüsü ve Yüksek Köy Enstitüsü ile Hasanoğlan Atatürk Öğretmen Okulu, Hasanoğlan Anadolu Öğretmen Lisesi, Hasanoğlan Atatürk Fen Lisesi mezunları ve de öğretmenleri olarak yolu Hasanoğlan’dan geçmiş herkesin hep bir arada olması bizim için çok kıymetli. Türkiye’nin dört bir tarafında mezunlarımız var. Hatta yurtdışından gelen mezunlarımız var.

Seymenler, Hasanoğlan’daki büyük_Siteler TV

Hasanoğlan Mezunları Buluşmamıza isteyen tüm vatandaşlarımız da katılabiliyor. Yılda bir kez de olsa bir arada olmak bizler için çok önemli. Bir program akışı dahilinde 2 gün süren buluşmada konuşmalar ve sözlü anlatımlar yapılıyor, şiirler okunuyor, halk oyunları ekiplerinin gösterileri ve sanatçıların sahne almasıyla sazlı sözlü birbirinden eğlenceli etkinliklerle program devam ediyor.

Buluşma programımızda sohbetler eşliğinde birlikte kahvaltı yapmak, öğle ve akşam yemeğinde bir arada olmak, serbest dolaşım ile okulu ve sınıfları gezmek, hasret gidermek, eski anıları canlandırmak da günün anlamına çok ayrı bir güzellik katıyor. Amacımız; Türk Eğitim sistemi içerisinde apayrı bir yeri bulunan Hasanoğlan Köy Enstitüsü ve Yüksek Köy Enstitüsü ile Hasanoğlan Okulları hep hatırlansın.” dedi. Dernek Başkanı Bıyık, Ankara Kulübü Seymenlerine programda sundukları Seymen gösterisinden dolayı teşekkürlerini ve memnuniyetini de iletti.

Seymenler, Hasanoğlan’daki büyük_Siteler TV

Hasanoğlan Mezunları Buluşma Programına katılarak bir konuşma yapan Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın da “Aydınlanmanın ışığı Hasanoğlan hep yaşasın. Bu güzel okul hiç unutulmasın.” diyerek, Elmadağ Belediyesi olarak Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nün yerleşkesiyle birlikte unutulmaması ve yaşaması için tüm güçleri ve enerjileri ile ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi.

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir cevap yazın