Siteler-tv-logo-reklam
Seymenler, Edirne Öğretmen Okulu

Seymenler, Edirne Öğretmen Okulu

Seymenler, Edirne Öğretmen Okulu Mezunları buluşmasına renk kattı

Ankara Kulübü Derneği Seymenleri’nin Edirne Öğretmen Okulu 1976 Mezunları’nın Ankara buluşmasında sergiledikleri Ankara yöresel oyunlarından oluşan gösterisi programa renk kattı. Ankara Kulübü Derneği Seymenlerden Sorumlu YKÜ Gürcan Maden, programda yaptığı kısa konuşmada, Ankara Kulübü Seymenleri olarak Ankara’nın birer kültür elçisi olduklarının altını çizdi.

Seymenler, Edirne Öğretmen Okulu

Edirne Öğretmen Okulu 1976 Mezunları Buluşması bu yıl Ankara’da yoğun katılımla gerçekleştirildi. Ankara Kulübü Derneği Seymenleri, Keçiören Belediyesi Estergon Türk Kültür Merkezi’nde yemekli düzenlenen ve eski mezunların yıllar sonra bir araya gelmenin heyecanını doyasıya yaşadığı Edirne Öğretmen Okulu 1976 mezunları buluşmasında sergiledikleri Ankara yöresine ait oyunlardan oluşan gösterisi ile keyifli sürece katkı sağladı.

Seymenler, Edirne Öğretmen Okulu

‘NERELERDEYİZ, NELER YAPTIK İSTİŞARESİ’

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un da katılım gösterdiği Edirne Öğretmen Okulu 1976 Mezunları buluşmasına yurdun dört bir yanından aileleriyle birlikte katılan ve yeniden görüşmenin mutluluğunu yaşayan mezunlara kısa bir açıklama yapan programın koordinasyon sorumlusu 1976 mezunu, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Hayrettin Türe, dostluk ve sevgi dolu buluşmalarda mezunlar olarak hatıralarla dolu anlar yaşadıklarını belirterek, “Geleneksel hale gelen buluşmalarımızda yıllar sonra bir araya gelmenin mutluluğu ve heyecanı içerisinde hasretle eski günleri yad ediyor, hatıraları canlandırıyoruz. Edirne Öğretmen Okulu’nun mezunları olarak yıllar sonra nerelerdeyiz, neler yaptık bunları istişare ediyor, bilgi ve birikim, tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Keçiören Belediye Başkanı Sayın Turgut Altınok’a hem katılımlarından dolayı hem de anlamlı ev sahipliği ve katkılarından dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum. Ankara’nın geleneksel tarihi değerlerine sahip çıkan Ankara Kulübü Derneği’nin kıymetli Seymenlerine de Ankara oyunlarından oluşan gösterileri ile buluşmamıza renk kattıkları için çok teşekkür ediyorum, sağ olsunlar var olsunlar. Mezunlar buluşmamıza katılan tüm dostlara, bağlarımızı koparmadan tekrar buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Seymenler, Edirne Öğretmen Okulu

SEYMENLER KÜLTÜR ELÇİSİ

Ankara Kulübü Derneği Seymenlerden Sorumlu YKÜ Gürcan Maden ise 27 Aralık 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ü Dikmen sırtlarında karşılayan Seymenlerin bugünkü temsilcileri olan Ankara Kulübü Seymenlerinin birer kültür elçisi olduğunu ifade ederek, “Ankara’nın kültürel değerlerini yaşayan ve bu değerlerin devamlılığını sağlamak üzere üzerine düşen misyonu yerine getirmek için maddi manevi her açıdan büyük gayret gösteren Seymenler olarak Edirne Öğretmen Okulu 1976 mezunları buluşmasında yer almaktan ve katkı sağlamaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.” dedi.

Edirne Öğretmen Okulu 1976 Mezunları’nı Ankara’da Keçiören Belediyesi Estergon Türk Kültür Merkezi’nde ağırlamaktan ve yemekte bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da Ankara Kulübü Derneği Seymenleri ile de tek tek ilgilenerek, katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Seymenler, Edirne Öğretmen Okulu

Bir cevap yazın