Siteler-tv-logo-reklam
Savaş Çıktı da Bizim mi Haberimiz Yok!!!

Savaş Çıktı da Bizim mi Haberimiz Yok!!!

Savaş Çıktı da Bizim mi Haberimiz Yok!!!

Son günlerde yatıyoruz fiyat artışı, kalkıyoruz fiyat artışı… Pekala bu fiyat artışlarının sebebi ne? Sebebi kimler?

Tabi ki her zaman fiyatları artıran firmalar buna göz yuman Devlet ve dış güçler suçlu… SANA GÖRE…

Savaş Çıktı da Bizim mi Haberimiz Yok!!!

Nasrettin Hocanın bir sözü var “hırsızın hiç mi suçu yok” buradaki hırsız, ortalıkta fiyatlar yükseliyor , marketler stok yapıyor diye yırtınıp, sonra da herkesten önce marketlerden alışveriş yapıp evine erzak stok yapanlar sizin bu fiyat artışında hiç mi suçunuz yok…

Bu gün 29 Mart 2022 Salı, yine marketler açılmadan önlerinde kuyruk, SAVAŞ ÇIKTIDA BİZİM Mİ HABERİMİZ YOK bu neyin sırası, siz bu şekilde her salata hazırladım diyene tuz olup koşarsanız bu fiyatlar hiç bir zaman düşmez aksine her zaman yükselir.

Örnek verelim, yağ fiyatları yükselecek dediler herkes aç gözlü gibi dörder – beşer evlere yağ aldılar. Marketler bu haberden önce zaten fiyatlara zam yaptılar sen gidip zamlı olarak yağı aldın sonra tekrar zam yaptılar, senin aç gözlülüğünden dolayı, aç gözlü firmalar iki sefer zam yaptılar.

Savaş Çıktı da Bizim mi Haberimiz Yok!!!

Bu yağ işini abartıp bir palete yakın yağ alıp, evde yer yok diye kömürlüğe koyan uyanık vatandaşımız ertesi gün hırsızlar tarafından çalındığını görünce hırsızlara kızıp küfrediyor, pekala senin o hırsızdan farkın ne?

Daha yazılacak o kadar çok şeyler var ki ama olmuyor işte.

Her fırsatta Devlet suçlu diyoruz ya çok haklısınız gerçekten Devlet Suçlu. Çünkü Devlet sen ve bizleriz, önce biz kendimizi düzelteceğiz sonra başkasını eleştireceğiz.

Hoşça kalın dostça kalın.

DEVLET BİZİZ.

 

Bir cevap yazın