Siteler-tv-logo-reklam
Sarı Çizgim Derneği Engellilere Umut Olacak_Siteler TV

Sarı Çizgim Derneği Engellilere Umut Olacak

Ankara Merkez’de engellilere destek olma amacıyla ‘Sarı Çizgim Görme Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ kuruldu.

Sarı Çizgim Derneği Engellilere Umut Olacak_Siteler TV

Sarı Çizgim Görme Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kurulma amacı; başta engelliler olmak üzere, toplumda yardımlaşma ve dayanışmanın tesisi ile birlikte kültürel ve ahlaki birliktelikleri sağlamak, toplumun sosyo-ekonomik düzeyinin gelişmesine katkıda bulunmak, sosyal, kültürel hizmetler sunmaktır.

Derneğin kurucusu Gülay Demirboğa, ‘Sarı Çizgim Görme Engelliler Yardımlaşma Derneğ’i kuruluş amacı için şu ifadelerle özetledi: ‘1975 yılında Aksaray da dünyaya geldim. Bir memur kızıyım. Biz 5 kardeştik ve benim abimde bir engelliydi. Abimin yaşadığı zorlukları ve sıkıntıları bildiğim için bu yola çıktım ve bu derneği kurdum.

Derneği 21.08.2023 tarihinde kurduk. Henüz yeni bir derneğiz ve zamanla çok güzel işler başaracağımıza inanıyorum. Günü geldiğinde engelleri aşıp görme engellilerin sorunlarını meclisimize de taşıyacağım. Engelli kardeşlerimiz için çabalamaya devam edeceğim dedi.

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir cevap yazın