Siteler-tv-logo-reklam
Ostim Teknik Üniversitesi'nden Seymenler_Siteler TV

Ostim Teknik Üniversitesi’nden Seymenler geçti

Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Seymenleri, Ostim Teknik Üniversitesi’nde Erasmus programı kapsamında yurtdışından gelen öğrencilere yönelik olarak düzenlenen buluşmada yer alarak, bir Seymen gösterisi sergiledi.

Ostim Teknik Üniversitesi'nden Seymenler_Siteler TV

Ostim Teknik Üniversitesi’nde Seymenlerin de renk kattığı Erasmus öğrencileri buluşmasında; Ostim Teknik Üniversitesi Rektörü Murat Yülek, Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ile Hatay Vakfı Genel Başkanı Mehmet İhsan Aydeğer de hazır bulundu.

Ankara Kulübü Çankaya Şube Temsilcisi Halil Bahadır Saka, Erasmus öğrencileri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ankara’nın kültürel miras değerleri arasında özel bir yeri bulunan “Seymenlik geleneği”nin özelliklerini özellikle yurtdışından gelen öğrencilere sergilemekten dolayı büyük gurur duyduklarını aktardı.

Ankara Kulübü Derneği Seymenlerden Sorumlu YKÜ Gürcan Maden de Ankara Kulübü’nün Ankara’nın tarihine ve kültürüne, gelenek, göreneklerine ve folkloruna sahip çıkan, ortak bir Ankara kültürü ve Ankaralılık bilinci geliştirilmesine çalışan Ankara’nın en önemli sivil temsilcilerinden bir olduğunu belirterek başladığı ve ‘Seymen-Seymenlik Geleneği’ üzerine tercüme de  edilen konuşmasında; “Seymen Ankara yiğididir. Seymenlik, yalnızca oyun ve müzikten ibaret değildir. Bunların ötesinde ruh ve beden terbiyesini de içine alan, binlerce yıllık geçmişe sahip bir Oğuz geleneğidir.” dedi.

Ostim Teknik Üniversitesi'nden Seymenler_Siteler TV

Ostim Teknik Üniversitesi Rektörü Murat Yülek de hem Seymenlik geleneği başta olmak üzere Ankara’nın geleneksel, tarihi kültürel değerlerine sahip çıkması ve gelecek kuşaklara aktarması yönünde sergiledikleri örnek faaliyetlerinden  dolayı hem de Üniversitede düzenlenen Erasmus öğrencileri buluşması etkinliğine sundukları katkılardan dolayı Ankara Kulübü Seymenlerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Ankara Kulübü Çankaya Şube Seymenlerinin sergilediği gösteri, büyük beğeni topladı.

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir cevap yazın