Siteler-tv-logo-reklam

Neşet Ertaş’ın kardeşi Nadiye Ertuğrul: Ağabeyim filme müsaade etmedi, biz nasıl müsaade edelim

Neşet Ertaş'ın kardeşi Nadiye Ertuğrul: Ağabeyim filme müsaade etmedi, biz nasıl müsaade edelim

Neşet Ertaş'ın kardeşi Nadiye Ertuğrul: Ağabeyim filme müsaade etmedi, biz nasıl müsaade edelim

Neşet Ertaş’ın kardeşi Nadiye Ertuğrul: Ağabeyim filme müsaade etmedi, biz nasıl müsaade edelim

Neşet Ertaş hakkında çekilecek filme tepki gösteren kardeşi Nadiye Ertuğrul, “Ağabeyim filme müsaade etmedi. O öyle dedikten sonra biz nasıl müsaade edelim” dedi.

Yargı kararını verdi: Neşet Ertaş filmi çekilecek

Abdallık geleneğinin son temsilcilerinden sanatçı Neşet Ertaş’ın kardeşi Nadiye Ertuğrul, ağabeyinin hayatının film olarak çekilmesine tepki gösterdi. Ertuğrul, “Biz hastaneye gittiğimizde ağabeyim bize ‘Bacım benim filmim için başınızı çok ağrıtırlar, sakın bunlara müsaade etmeyin’ dedi. O öyle dedikten sonra nasıl müsaade edelim. Film için hiçbirimizin rızası yok” diye konuştu.

“Bozkırın Tezenesi” olarak tanınan halk ozanı Neşet Ertaş’ın hayatının beyazperdeye aktarılacağının duyurulmasının ardından Neşet Ertaş’ın kız kardeşi Nadiye Ertuğrul, duruma tepki gösterdi.

DHA’ya açıklama yapan Nadiye Ertuğrul, çekilecek olan filme karşı olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Ağabeyimden ne duyduysam onu konuşacağım. Ağabeyimin filmini çevirmek istediler, ağabeyim istemedi. Kendisi ‘Gerek yok, bütün her şeyimi İç Anadolu’ya, Türkiye’ye anlattım. Benim filmime gerek yok’ dedi ve istemedi ama Erol (Erol Parlak) denilen bir insan, ağabeyimin evine girip çıkan bir insandı, ‘Seninle beraber kitabını yazalım’ dedi. Ağabeyim de ‘Zaten benim de merakım vardı, son sözlerimi kitabıma yazdım’ dedi. Birileri film yapılmasını istiyor fakat ağabeyim bunu zamanında kabul etmedi. Ağabeyimin kabul etmediği şeyi biz de kabul etmiyoruz.”

KİTAP İÇİN ALINAN İMZA FİLME ÇEVRİLDİ’

“Kendisi ‘Son sözlerimi kitabıma yazıyorum’ diyerek kitap yazmaya başladı. Fakat 15 senedir bir kitap çıkmaz mı? Bu arkadaş kitabımı çıkartmadı” diyen Ertuğrul, “Ağabeyim ‘Benim hastalığım kanser. Kitabı çıkartmak için benim ölümümü bekliyor’ dedi” ifadelerini kullandı.

Erol Parlak’ın Neşet Ertaş hastaneye yatmadan önce noterle birlikte geldiğini belirten Ertuğrul, “Bu kişi ağabeyim hastaneye yatmadan 5 gün önce noteri alıp ağabeyimin evine gidiyor. Ağabeyim de ‘Kitap için imza veriyorum’ diyor. Fakat ağabeyimin kitap için verdiği imzayı filme çeviriyorlar ve ‘Film için imza aldık’ diyorlar” şeklinde konuştu.

Ertaş’ın filme izin vermediğini söyleyen Ertuğrul, “Ağabeyim filme müsaade etmedi. Biz ablamla hastaneye gittiğimizde ağabeyim bize ‘Bacım benim filmim için sizin başınızı çok ağrıtırlar, sakın bunlara müsaade etmeyin’ dedi. O öyle dedikten sonra biz nasıl müsaade edelim. Film için hiçbirimizin rızası yok” dedi.

Yargı kararını verdi: Neşet Ertaş filmi çekilecek

Bir cevap yazın