Siteler-tv-logo-reklam
Kurtuluş Lisesi'nde geleceğin Ankara Seymenleri_Siteler TV

Kurtuluş Lisesi’nde geleceğin Ankara Seymenleri yetişiyor

Ankara Kulübü Çankaya Şube Seymenleri, Kurtuluş Anadolu Lisesi’nde Seymen çalışmasına başladı. Okulun salonunda gerçekleşen ilk günkü Seymen çalışmasında yer alan öğrencilerin heyecanlı ve oldukça istekli oluşu gözlendi.

Kurtuluş Lisesi'nde geleceğin Ankara Seymenleri_Siteler TV

Ankara – Kurtuluş Anadolu Lisesi’nde Seymenlik eğitimi vermekten dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirten Ankara Kulübü Derneği Seymen Divanı Üyesi ve Çankaya Şube Öğretici Seymeni Turhan Temur, Seymenlik geleneğinin köklerinin Orta Asya Oğuz Türklerine uzandığını belirterek, “Seymenlik geleneği, 27 Aralık 1919’da Dikmen sırtlarında karşıladığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifiyle 1932 yılında kurulmuş Ankara Kulübü çatısı altından büyük bir titizlikle en rafine bir şekilde yaşatılmaktadır.

Kurtuluş Lisesi'nde geleceğin Ankara Seymenleri_Siteler TV
Ankara Kulübü olarak amacımız Seymenlik ve Bacıerenlik geleneği başta olmak üzere Ankara’nın tarihi kültürel değerlerini yaşatarak, gelecek kuşaklara aktarmak. Seymenlik, Başkent Ankara’mızın en önemli simgelerindendir. Seymen, Ankara ve çevresinde Ankara Efesi, Ankara Yiğidi olarak bilinir.
Seymenlik sadece oyundan ibaret değildir. Seymenliğin bir duruşu, ruhu vardır. Yaşam biçimi mertlik, cömertlik, bilgelik üzerinedir. Bize öğretilen kültürel mirası genç kuşağa öğretmek yoluyla Seymenlik geleneğinin devamlılığının sağlanması yönünde katkı sağlamaktan dolayı büyük memnuniyet duymaktayız. İnşallah okulumuzda  yetişen Seymenlerimiz de geleneği kendilerinden sonraki kuşaklara aktaracaklardır.” ifadesini kullandı.

Kurtuluş Lisesi'nde geleceğin Ankara Seymenleri_Siteler TV

Kurtuluş Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Gül Yağcı

ise öğrencilerinin kendi kültürlerini tanımaları ve Seymenlik geleneğini öğrenmelerinden dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Okulumuzda öğrencilerimizin kültürel ve sosyal etkinlikler içerisinde bulunması ve bunları uygulayarak öğrenmeleri çok önemli nokta. Bu anlamda Ankara Kulübümüzün okulumuzda gönüllü olarak Ankara’nın önemli bir değeri Seymenlik üzerine eğitim vermesinden dolayı çok memnunuz.
Seymenlik eğitiminin öğrencilerimizin derslerdeki başarısını destekleyeceğini, toplumsal ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağına inanıyorum. Ankara Kulübü’nün Seymen ekibine başta Turhan Temur Seymenimiz olmak üzere  teşekkür ediyorum.” dedi.

Kurtuluş Lisesi'nde geleceğin Ankara Seymenleri_Siteler TV

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın