Siteler-tv-logo-reklam
Kırgızistan'da Seymen ve Bacıeren_Siteler TV

Kırgızistan’da Seymen ve Bacıeren gösterisi büyük beğeni topladı.

Ankara Kulübü Derneği Seymen ve Bacıereleri, Kırgızistan’da Çolpan Ata şehrinde düzenlenen ‘Uluslararası Dünya Halklarının Kardeşliği Festivali’ne ayrı bir renk kattı. Türkiye’nin de aralarında olduğu 7 ülkeden 400 civarında katılımcının hazır bulunduğu Festivalde organizasyon ortağı ve bir paydaşı olarak yer almaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, festivalin dost ve kardeş ülkeler arasındaki tarihi köklü kardeşlik bağlarının daha da geliştirilmesine büyük katkı sağlayacağına olan inancını dile getirdi.

Kırgızistan'da Seymen ve Bacıeren_Siteler TV

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) destekleriyle ve  Ankara Kulübü’nün organizasyon katkılarıyla  düzenlenen ‘Uluslararası Dünya Halklarının Kardeşliği Festivali’, Kırgızistan’ın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Kırgızistan’ın Çolpan Ata şehrinde Issık Gölü Yerleşkesinde Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Romanya, Karakalpakistan Cumhuriyeti, Altay Cumhuriyeti dahil 7 ülkeden gerek grup halinde gerekse ferdi 400 civarında müzik ve dans katılımcısının 8 kategoride ülkelerinin kültür ve sanatlarını yansıttığı Uluslararası Dünya Halklarının Kardeşliği Festivali’nde Ankara Kulübü Seymen ve Bacıerenlerinin sergiledikleri gösteriler çok dikkat çekti, festivale ayrı bir renk kattı.

Kırgızistan'da Seymen ve Bacıeren_Siteler TV

Issık Gölü’nün  kıyısındaki merkezde düzenlenen festivalin organizasyon ortağı Ankara Kulübü heyetine başkanlık eden Genel Başkan Dr. Metin Özaslan, “Tarihten gelen ortak kültür ve yakınlık doğrultusunda düzenlenen ve Ankara Kulübü olarak yer aldığımız festival çerçevesinde bir araya geldiğimiz kardeş ülkeler ile güçlü kültürel bağların kurulmasının yanı sıra sosyo ekonomik işbirliğinin geliştirilmesine zemin hazırlayan organizasyona katkı sağlamaktan ve etkinlik kapsamında Ankara’mızın tarihi kültürel değeri Ankara Kulübümüzün Seymen ve Bacıerenlerinin gösterimi ile ülkemizi temsil etmekten dolayı duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isterim.

Kırgızistan'da Seymen ve Bacıeren_Siteler TV

Uluslararası Dünya Halklarının Kardeşliği Festivali vesilesiyle dost, kardeş ve akraba ülkelere yönelik olarak yaptığı çalışmalarla ve sürdürdüğü hizmetlerle her zaman takdir toplayan ve Kırgızistan’da kardeş ülkelerin kültürlerini sergileme ve tanıtma fırsatı bulduğu bu festivalin gerçekleşmesi yönünde sağladıkları destek ve katkılardan dolayı TİKA ile ev sahibi konumunda bulunan kardeş ülke Kırgızistan’a sergiledikleri gayretli  misafirperverlikten ve bu eksende festivale katılım gösteren ortak dil, din, kan bağı, tarih ve kültüre sahip ülkelere, bütün kültür sanat paydaşlarımıza da teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleşen gösterimlerin ardından 3-8 Temmuz 2023 tarihleri arası planlanan festivalin son iki günü, Kırgızistan’ın en önemli tarihsel ve kültürel zenginliklerini keşfetmek ve daha fazla bilgi almak için gezi ve ziyaretlere ayrıldı.

Kırgızistan'da Seymen ve Bacıeren_Siteler TV

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir cevap yazın