Siteler-tv-logo-reklam

İnşaat Sanatkarları Odası’nın yeni başkanı İbrahim Aydın oldu

İnşaat Sanatkarları Odası'nın yeni başkanı İbrahim Aydın oldu

İnşaat Sanatkarları Odası'nın yeni başkanı İbrahim Aydın oldu

İnşaat Sanatkarları Odası’nın yeni başkanı İbrahim Aydın oldu

Ankara İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası’nın yeni başkanı İbrahim Aydın oldu. Aydın teşekkür konuşmasında; inşaat sektörünün zor bir dönem geçirdiğini ve bir takım dönüşümlerin yaşandığını belirterek, yeni dönemde sektöre ivme katacak gerçekçi adımların atılacağını söyledi.

Ankara İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı, ANKESOB Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

İnşaat Sanatkarları Odası'nın yeni başkanı İbrahim Aydın oldu

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner’in de katıldığı genel kurulda açılış konuşmasının ardından divan teşekkül ettirildi.

Divan Başkanlığını ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, Divan Başkan Vekilliğini de ANKESOB Başkan Vekili Muhittin Köksal’ın yaptığı genel kurulda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gündem maddelerinin tek tek görüşülmesine geçildi. Genel kurulda başkan Ali Hikmet Velioğlu ve yönetimi  2018-2019-2020-2021 yılları arasındaki faaliyetlerinden dolayı oy birliği ile ibra edildi.

Genel kurulda üyelere seslenen  ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, ANKESOB olarak odanın ve üyelerin yanlarında oldukları vurgusu yaparak, genel kurulun hayırlara vesile olmasını diledi. Konuşmasının ardınan Yiğiner, genel kurulda aday olmayan mevcut başkan Ali Hikmet Velioğlu’na uzun yıllar odaya, üyelere ve sektöre verdiği hizmetlerinden ve de ahilik geleneğine hem mesleki hem de sosyal birçok açıdan örnek teşkil etmesinden dolayı teşekkür plaketi takdiminde bulundu.

Plaket takdimlerinin ardından kendisine gösterilen ahde vefa için teşekkür eden mevcut Başkan Ali Hikmet Velioğlu da duygu yüklü bir konuşmayla veda etti. Velioğlu, inşaat camiasına ve oda üyelerine, birlikte görev yaptığı yönetici arkadaşlarına teşekkür etti.

İnşaat Sanatkarları Odası'nın yeni başkanı İbrahim Aydın oldu

Dilek ve temenniler bölümünde 2  adayın; İbrahim Aydın ve Cevat Erul’un seçildikleri takdirde gerçekleştirecekleri projelerini anlattığı  konuşmaların ardından gündem gereği seçim bölümüne geçildi. Mevcut başkan Ali Hikmet Velioğlu’nun aday olmadığı genel kurulda 2 aday; İbrahim Aydın ile Cevat Erul, başkanlık için yarıştı.

Seçim sonucunda üyelerin tercihi İbrahim Aydın oldu. Ankara İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası Başkanlığı görevine seçilen İbrahim Aydın teşekkür konuşmasında; “Ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu dönemde tüm sektörlerde olduğu gibi ekonominin can damarı olma özelliği taşıyan inşaat sektörü de tüm bileşenler ve paydaşları ile birlikte zor günlerden geçmekte. Bu zorlu süreçte ayakta kalabilmek ve gelişebilmek için, işbirlikçi bir yaklaşımla güç birliği yaparak sorunları çözecek ve sektörümüze ivme katacak atılımcı, üretken adımları atacağız. Genel kurula katılarak Ankara inşaat Sanatkarları Esnaf Odası’na, mesleğinin geleceğine sahip çıkan, şahsıma ve yönetimime teveccüh gösteren tüm üyelerimize, meslektaşlarımıza tekrar teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Aydın, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Meslekte uzun yılları geride bırakan, Ankara İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası’na 39 yılı başkanlık olmak üzere 50 yıl yönetici olarak hizmet veren Ali Hikmet Velioğlu başkanımıza da bugüne kadarki hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyor, bundan sonraki dönemde kendisine sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyoruz.

İnşaat Sanatkarları Odası'nın yeni başkanı İbrahim Aydın oldu

Ayrıca,  her konuda bize destek olan ve genel kurulumuzu teşrifleriyle onurlandıran ANKESOB Başkanı Sayın Mehmet Yiğiner  başta olmak  üzere genel kurula katılan oda başkanlarımıza ve diğer davetlilerimize teşekkür ediyorum. Genel kurulumuzu yöneten Divan Başkanımız-ANKESOB Başkan Vekili Sayın Hüseyin Ar ve Divan Başkan Vekilimiz-ANKESOB Başkan Vekili Sayın Muhittin Köksal’a, Bakanlık temsilcilerimize, Altındağ İlçe Seçim Kurulunun değerli personeline, emniyet teşkilatımızın mensuplarına, salonda hizmet veren personele ve genel kurulumuzun başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde emeği ve katkısı olan oda personelimize ve  yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Genel kurulumuzun tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YENİ YÖNETİM

Ankara İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yapılan seçimin ardından yeni yönetim belli oldu.

Yönetim Kurulu Asıl Üyeler:

İbrahim Aydın (Başkan), Hüseyin Saykan, Cengiz Parlak, Hikmet Yiğiter, Halil Yılmaz, Hasan Hüseyin Gedikaslan, Ergün Güzel, Gökhan Polat, Yusuf Çelik.

Denetim Kurulu Asıl Üyeler:

Erdem Zorlu, Ferat Tokmak, Ömer Kula.

Bir cevap yazın