Siteler-tv-logo-reklam
Hakan Akçam Adaletsizlik bitsin_Siteler TV

Hakan Akçam Adaletsizlik bitsin küçük esnaf sevindirilsin

ANKARA – Küçük esnaf emeklilik için gözünü Meclis’ten çıkacak karara çevirirken tüm umutlar prim gün sayısının 7 bin 200 gün olması yönünde.  Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası (ATEM) Başkanı Hakan Akçam, adaletsizliğin bitirilmesi ve küçük esnafın sevindirilmesi çağrısında bulundu.

ATEM Başkanı Hakan Akçam yaptığı yazılı açıklamada, esnaf ve sanatkârların, prim gün sayısının SSK’lılarla eşitlenerek 7 bin 200 güne inmesi talebinin bir an önce karşılanması gerektiğini belirtti.

ESNAF İLE ÇALIŞAN ARASINDAKİ ADALETSİZLİK

Emlak sektöründe Türkiye genelinde 115.000 esnaf olduğunu, iş yeri sahiplerinin emekli olabilmek için 9.000 gün prim ödediğini, oysa çalışanların 5 bin 200 gün prim ödeyerek emeklilik hakkı elde ettiğine dikkat çeken Akçam, “Bu durum eşitsizlikten ve adaletsizlikten başka bir şey değildir” dedi.

Hakan Akçam Adaletsizlik bitsin_Siteler TV

TBMM’de yapılacak olan düzenlemede sadece basit usulde vergi ödeyen mükelleflerin değil, tüm esnafların kapsama alınmasını isteyen ATEM Başkanı Hakan Akçam şöyle dedi:

“Tüm esnafımız bu konudaki çalışmaların TBMM’de kısa sürede görüşülerek kabul edilmesini dört gözle beklemektedir.  TBMM’de yapılacak olan yeni düzenlemeyle eşitliğin sağlanarak tüm SGK çalışanları gibi esnaf tarafının da hak ettiği günde emekli olmalarının önünün açılacağına inanıyor ve bekliyoruz. “

“EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA KALMAMALI”

ATEM Başkanı Hakan Akçam, emekli maaşları ve staj mağdurları ile ilgili olarak da yaptığı çağrıda, ücretlerde iyileştirmeye gidilip en düşük emekli maaşının asgari ücretin altında kalmaması gerektiğini vurguladı.

ATEM Başkanı Akçam, ayrıca staj mağdurlarının sorunlarının da TBMM gündemine alınıp bir an önce çözülmesi gerektiğini ifade etti.

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir cevap yazın