Siteler-tv-logo-reklam
Gri Şehir tiyatro oyunu_Siteler TV

Gri Şehir tiyatro oyunu kitap oldu

Muhammed Murat Arslan’ın Gri Şehir tiyatro oyununun kitabı, okuyucuyla buluştu. Ankara Kulübü  Derneği Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan Gri Şehir kitabı, Ankara’nın kimliğine dair pek çok yönüyle okuyucuya olumlu bir bakış açısı sunuyor.

Muhammed Murat Arslan’ın kaleme aldığı ‘Gri Şehir’ oyununun kitap versiyonu okuyucuyla buluştu. Ankara Kulübü Derneği Yayınları’ndan çıkan eser, Ankara’nın kimliğine, tarihine ve kültürüne dair pek çok farklı yönüyle okuyucuda farkındalık oluşturuyor.

Gri Şehir tiyatro oyunu_Siteler TV

KONUSU ANKARA’DA GEÇİYOR

Ankara Kulübü Derneği’nin ilk tiyatro yayını olan ve konusu Ankara’da geçen Gri Şehir kitabını okurken, sahnede izlerken, gerçek Ankara’nın eğlenerek öğrenilebileceğini ifade eden Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, “Ankara’nın kimliğine, tarihine ve kültürüne dair farkındalık oluşturan Gri Şehir oyununu geniş kitlelerle buluşturmaktan, mutluluk ve onur duyduğumuzu ifade etmek isterim. Oyun, tiyatronun imkânları dâhilinde şehre dair olumsuz bakış açısını yıkmakta ve şehir kültürünü bir bütün olarak seyirciye sunmaktadır.

Gri Şehir tiyatro oyunu_Siteler TV

Biz Ankara Kulübü olarak bu oyunun bilinmesini ve tanınmasını istiyoruz. Bu açıdan oyunun gösterimlerini önemsediğimiz gibi, kitap olarak basılmasını ve gelecek nesillere ‘Ankara’ merkezli bir oyunun miras olarak bırakılmasını da kıymetli buluyoruz. Bu sebeple, eserin Ankara sevdalıları ile buluşturulmasını, Ankara’mız için önemli bir hizmet olarak görüyoruz.

Ankara Kulübü Derneği olarak, yıllardır ihmal edilen böylesi bir boşluğun doldurulmasına katkı sağlayacak ‘Gri Şehir’ oyununda iki memur arasında geçen hem güldüren, hem de  hüzünlendiren olaylara tanıklık ediliyor. Ankara’yı yeniden düşündüren ‘Gri Şehir’ oyununun sıcak bir anlatımla hazırlanmış kitap halinin  Ankaralıların ve tiyatro severlerin bir solukta okuyup beğeneceğini, büyük ilgi göstereceğini umut ediyor, iyi okumalar diliyorum.” dedi.

Gri Şehir tiyatro oyunu_Siteler TV

Özaslan, “Derneğimiz üyesi Muhammed Murat Arslan‘a bu önemli eser için teşekkür ediyorum.Yine böyle bir eserin Derneğimiz yayınları arasına katılması yönünde katkı sağlayan, yayımlanması sürecinde emek ve zamanlarını esirgemeyen Seymenlerimiz, Ankara Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Çimen’e ve  üyelerimizden İsmet Filizfidanoğlu‘na da şükranlarımı sunuyorum.” ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın