Siteler-tv-logo-reklam

Emek Mitingi’nde asgari ücret mesajı …2024

Emek Mitingi'nde asgari ücret mesajı_Siteler TV

Özgür Özel’den Emek Mitingi’nde asgari ücret mesajı: ’25 bin liranın altındaki ücreti kabul etmiyoruz’

Kocaeli’de düzenlenen “Emek Mitingi”nde konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, asgari ücrete en az enflasyon oranında zam yapılması gerektiğini belirterek, “Enflasyon rakamını beklemeksizin 25 bin liranın altındaki bir asgari ücreti kabul etmiyoruz.” dedi.

Emek Mitingi'nde asgari ücret mesajı_Siteler TV

CHP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından Gebze Kapalı Pazar Alanı’nda düzenlenen mitinge katılan Özel, yerel seçimlerden bu yana vatandaşların sesini duyurmaya çalıştıklarını, bu kapsamda çeşitli mitingler düzenlediklerini ifade etti.

Özel, emekli maaşlarının asgari ücret seviyesine çıkarılana kadar mücadele edeceklerini ve CHP iktidarında her emeklinin 1,5 asgari ücret alacağını belirtti. Sendikaların ortak talepleri konusunda da konuşan Özel, “Öncelikle vergide adalet istiyoruz. Asgari ücretten verginin kaldırılması büyük bir mücadele sonucunda gerçekleşti. Ancak bugün 17 bin liralık asgari ücret, ocak ayında 9 gram altın alırken şu anda sadece 7 gram altın alabiliyoruz.” dedi.

Emek Mitingi'nde asgari ücret mesajı_Siteler TV

Özel, çiftçilerin zor durumda olduğunu, maliyetlerin iki katına çıktığını ve ürün fiyatlarının masrafları karşılamadığını belirterek, “Türkiye, AK Parti döneminde Hollanda kadar toprağını kaybetmiş durumda. 500 bin çiftçi tarımı bıraktı. Tarımla uğraşan gençlerin çoğu maaşlı iş peşinde. Türkiye’de çiftçilerin yaş ortalaması 58’e çıktı. Bu güzel ülke artık kendi kendine yetemiyor ve dışarıdan ithalat yapmak zorunda. Çiftçilerimize selam olsun.” dedi.

Emek Mitingi'nde asgari ücret mesajı_Siteler TV

“İSTEDİĞİN KADAR ZENGİN, İSTEDİĞİN KADAR FAKİR OL, AYNI VERGİ”

Özel, işsizliğin arttığını ve işsizlik sigortasından yararlanamayanların sayısının yüksek olduğunu belirterek, “1 yılda işsiz kişi sayısı 1 milyon 200 bin arttı, geniş tanımlı işsizlik 11 milyonu buldu. Resmi işsizlerin yüzde 90’ı işsizlik sigortasından yararlanamıyor.” dedi. Asgari ücretin enflasyon oranında artırılması gerektiğini yineleyen Özel, “Bu ülkede verginin yüzde 90’ını sizler ödüyorsunuz. Elektrik, su, telefon, süt, makarna gibi temel ihtiyaçlarda aynı vergi uygulanıyor. Zengin de fakir de aynı vergiyi ödüyor.” ifadelerini kullandı.

Emek Mitingi'nde asgari ücret mesajı_Siteler TV

Satilik-Varliklar-com-Reklam-
Satılık Varlıklar .com Türkiye’nin yeni Reklam İlan Sitesi. Satılık Araba, Satılık Ev, Kiralık Ev, Kiralık araç, Sahibinden satılık, Sahibinden Kiralık.

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

MURAT YILMAZ KURT KİMDİR? ...2014 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Karapürçek Gazetesi KARAPÜRÇEK GAZETESİ

www.satilikvarliklar.com SATILIK VARLIKLAR – ÜCRETSİZ İLAN SAYFASI

Bir yanıt yazın