Siteler-tv-logo-reklam

Cumhuriyet in 100 üncü yılı anısına Havada İz Bırakanlar …08-2023

Cumhuriyet’in 100 yılı anısına Havada İz Bırakanlar_Siteler TV

Cumhuriyet’in 100 üncü yılı anısına “Havada İz Bırakanlar” sergisi

Mustafa Kılıç’ın “Havada İz Bırakanlar” sergisi, 26 Ağustos 2023 Cumartesi günü 14.00’de Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı Sergi Salonu’nda Ankara Kulübü Derneği Seymenlerinin gösterisi ile birlikte ziyarete açılacak.

Cumhuriyet’in 100 yılı anısına Havada İz Bırakanlar_Siteler TV

Havacılık Tarihi Araştırmacısı, Yazar Mustafa Kılıç, Etimesgut Belediyesi’nin  desteğiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı anısına “Havada İz Bırakanlar” sergisi düzenliyor.

Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı Sergi Salonu’nda gerçekleştirilecek serginin ana teması; Cumhuriyet ile yaşıt sayılacak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurulmasını istediği Türk sivil havacılığının ilk organizasyonu olan Türk Tayyare Cemiyeti olarak belirlendi. Sergide havacılık fotoğrafları, belgeler ve objeler, ziyaretçilerin ilgisine sunulacak.

Sergiyle ilgili bir açıklama yapan Mustafa Kılıç, “16 Şubat 1925 tarihinde havacılığı tanıtmak ve sevdirmek amacıyla Türk Tayyare Cemiyeti olarak kurulan ve sonrasında 1935 yılında adı Türk Hava Kurumu (THK) olarak değiştirilen sivil toplum örgütünün kuruluş felsefesini ve amacını anlatmak ve Türk havacılığının gelişmesi adına ben de kendi çapımda katkı sağlamaya çalışıyorum.

Cumhuriyet’in 100 yılı anısına Havada İz Bırakanlar_Siteler TV

Bu amaçla fotoğraf, belge ve objelerden oluşan sergimizi Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız bu dönemde ziyarete açmaktan büyük gurur duyuyorum. Sergide, Türkiye’nin ilk kadın pilotlarından ve dünya tarihinin ilk kadın savaş pilotu ünvanına sahip Atatürk’ün manevi kızı Sabiha Gökçen’in fotoğraflarına ağırlık verilirken, THK’ya ait fotoğraflar, belge ve objeler de sergi alanında yer alacak.” ifadelerini kullandı.

AÇILIŞTA SEYMEN GÖSTERİSİ

Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı Sergi Salonunda gerçekleşecek “Havada İz Bırakanlar” sergisi, 26 Ağustos 2023 tarihinde saat 14.00’de Ankara Kulübü Derneği Seymenleri’nin gösterisi ile açılacak.

Havada İz Bırakanlar sergisi, 7 Eylül 2023 tarihine kadar pazartesi günleri hariç 09.00/18.00 saatleri arasında havacıların ve havacılık meraklılarının ziyaretine açık olacak.

Cumhuriyet’in 100 yılı anısına Havada İz Bırakanlar_Siteler TV

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir cevap yazın