Siteler-tv-logo-reklam
CANBEG AŞİRETİ

ANKARA’DA CANBEG AŞİRETİ KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUYOR

Ankara Canbeg Derneğinin düzenlemiş olduğu tanışma ve kaynaşma toplantısı Başkan Fevzi Genç ve yönetiminin önderliğinde toplandı.

Genel sekreter Murat Yılmaz Kurt’un açılış sunumuyla ve aile büyüklerinden Ahmet Yavuz’un Kur-an tilaveti ve sohbetiyle başlandı.

CANBEG AŞİRETİ CANBEG AŞİRETİ

Türkiye’nin en büyük ve kalabalık ailesi olan CANBEG ailesi, yıllardır birbirinden kopuk yaşamanın zorluklarını ortadan kaldırmak için farklı şehirlerdeki Başkan ve temcilcileri Ankara CANBEG Derneği ev sahipliğinde toplanarak ailenin birleştirilmesi birbirini tanımayanları kaynaştırılması hedeflendiği söylendi

Ankara CANBEG derneği Başkent Ankara’da olması münasebetiyle her biri birbirinden değerli  Başkanlara ve temsilcilere ev sahipliği yaparak öncülük yaptı.

CANBEG AŞİRETİ CANBEG AŞİRETİ

Ankara Dernek Başkanı Fevzi Genç’in kendini tanıtmasının ardından, Canbeg olan insanların bir araya getirilmesinde öncülük yapan çok fazla emeği olan Hatip Genç ve R.Cihangir Canbek araştırmaya nasıl başladıkalarını ve hergün neler yaşadıklarını anlattılar. Yemeklerin yenilmesinin ardından Başkan Fevzi Genç’in konuşmasıyla toplantı başladı.

CANBEG AŞİRETİ

HEDEFİMİZ BİRLİK OLMAK

Ankara CANBEG Dernek Başkanı Fevzi genç, burada toplanma amacımız yıllardır dağınık bir şekilde farklı şehirlerde yaşamış birbirlerini tanımayan akrabaları bir araya getirerek, tanışmaları, kaynaşmaları ve birbirlerine destek olmaları, kısacası birlik ve beraberliği hedefliyoruz dedi.

Bugün burada ailemizin birlik ve beraberliğimizin temelini atmak için gelen ve gelmek için can atıp ama gelemeyen farklı şehirlerdeki kardeşlerimizin elbirliğiyle CANBEG Ailemizi küllerinden yeniden doğmasına şahitlik ediyoruz. Emeği geçen öncelikle Ankara CANBEG derneği yöneticilerine ve diğer illerdeki dernek başkanlarına ve temsilcilerine geldikleri için teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum dedi.

CANBEG AŞİRETİ

ONURSAL BAŞKANDAN ONURSAL KONUŞMA

Ankara Canbeg derneği Onursal Başkanı eski Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ak Parti Kurucular Kurulu Üyesi Halil ÜRÜN, Yıllarca birbirinden ayrı kalmış ailenin bugün burada bir araya gelerek tekrar birleşmesine vesile olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum dedi, geçmişte Halil Başkanla anıları olan diğer başkanların anılarını anlatmalarıyla sohbette hoş anlar yaşandı. Halil Başkanın kendi yazdığı çok güzel bir şiirle konuşmasına son verdi.

CANBEG AŞİRETİ

CANBEG AŞİRETİ

FARLI ŞEHİRLERDEN GELEN BAŞKANLARIN KONUŞMALARI

Farklı şehirlerden gelen başkan ve temsilcilerin duygu, düşünce ve görüşleri alındı. Şanlıurfa eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çifçi, yıllardır ümitle beklenen Canbeg ailesinin birliğinin temelleriniz atıldığını görmek beni mutlu ediyor dedi. Bugün burada farklı şehirlerden gelen başkan ve temsilcileri görmek ve burada bulunmam beni gururlandırdı, inşallah ailemiz eski günlerindeki gibi büyük bir aile olarak bir arada olmaları için çalışacağız dedi. Ankara Dernek başkanının ve yönetiminin bu tarihi olayın başlamasında öncülük etikleri için teşekkür ediyorum dedi.

CANBEG AŞİRETİ

Eskişehir Kur-Der Başkanı Hüseyin Acar, Ankara üzerine düşenden fazlasını yapmış ve sönmüş bir külleri yeniden alevlendirmeye başlamıştır. Ankara Canbeg Derneği Başkanı Fevzi beye ve tüm yönetim kuruluna teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

CANBEG AŞİRETİ

Şanlıurfa’da Avukatlık yapan Murat Toprak’ın aldığım yüzlerce davalarda CANBEG olan insanların hiç birinde dolandırıcılık ve yüz kızartıcı suç işlememiş olmaları bana onur veriyor dedi.

CANBEG AŞİRETİ

Yozgat Çekerek Başalan köyü dernek başkanı Esma Temur, geçmişimizle alakalı çok fazla bilgi sahibi olmamıştım, taki bana ulaşıp geçmişi anlatmalarına kadar. Geçmişi öğrendikçe Canbeg ailesinin bir ferdi olduğuma çok mutlu oluyorum. Ankara Dernek başkanı Fevzi Genç, benim için başkandan ziyade bir abi gibi oldular. İyi ki bu ailedenim, iyi ki sizleri tanımışım dedi.

CANBEG AŞİRETİ

Elazığ Baskil ilçesinden gelen Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, Baskil’de bulunan Canbeg köyleri hakkında bilgiler verdi. Kendisinin de bir Canbeg olduğunu ve ailemiz için elimden gelen ne olursa yapmaya hazırım dedi

CANBEG AŞİRETİ

Türkiye’nin 20 den fazla şehrinden bir araya gelen misafir dernek  başkanı ve temsilciler görüş ve düşüncelerini anlattılar. Ankara Dernek başkanı Fevzi Genç’in konuşmasıyla ve hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

CANBEG AŞİRETİ

CANBEG AŞİRETİ CANBEG AŞİRETİ

CANBEG AŞİRETİ RESMİ WEB SAYFASI

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir cevap yazın