Siteler-tv-logo-reklam

BODRUM DA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK …07-2023

BODRUM’DA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK_SİTELER TV

BODRUM DA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI

Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde Sürdürülebilir Yaşam Eğitimi Derneği (SUYED) tarafından Sürdürülebilirlik Eğitimi Çalıştayı düzenlendi.

BODRUM’DA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK_SİTELER TV

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde görev yapan bir grup akademisyen tarafından kurulan Sürdürülebilir Yaşam Eğitimi Derneği’nin (suyed.com) sürdürülebilir yaşam bilincinin yaygınlaşması için gerçekleştirmiş olduğu araştırma ve eğitim faaliyetleri kapsamında geçtiğimiz hafta (24-25 Haziran tarihlerinde) Bodrum Belediyesi ev sahipliğinde Garova Tarım Park’ta Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen öğretmenlere yönelik iki günlük Sürdürülebilirlik Eğitimi Çalıştayı gerçekleştirildi.

BODRUM’DA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK_SİTELER TV

Çalıştay’a Bodrum Belediye’sini temsilen İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nden Birim Müdürü F. Nilay Karamustafaoğlu ve Sürdürülebilirlik Büro Sorumlusu Elif Çamlı katıldı.

Çalıştayda Sürdürülebilir Yaşam Eğitimi Derneği Kurucu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Özdemir açılış konuşması gerçekleştirirken Sürdürülebilirlik Eğitimi Çalıştayının Türkiye’de ilk olduğunu belirterek ev sahipliği yapan Bodrum Belediye Başkanlığı’na teşekkür etti.

BODRUM’DA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK_SİTELER TV

Açılış konuşmasının ardından Prof. Dr. Oğuz Özdemir’in moderatörlüğünde sürdürülebilirlik ve sürdürülebilirlik eğitimi konusu, davetli konuşmacıların katılımıyla panel oturumunda ele alındı. Çalıştay’ın öğle sonu oturumlarında, davetli konuşmacılar tarafından sürdürülebilirlik eğitiminin çeşitli yönleriyle ilgili bilimsel konuşmalar yapıldı.

Çalıştayın ikinci gününde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde lisans üstü öğrenim görmekte olan öğretmenler tarafından katılımcı öğretmenlere yönelik sürdürülebilirlik eğitimi konusunda etkinlikler gerçekleştirildi.

Çalıştay, sürdürülebilir gelecek için katılımcıların dile getirdikleri anonsların dijital ortamda sergilenmesiyle sona erdi.

Sürdürülebilirlik günümüzde bütün insanlığın en güncel ve yakıcı gündemi haline gelmiş durumdadır. Başta küresel iklim değişikliği olmak üzere insan etkisiyle doğal sistemlerin gittikçe bozulması yeryüzünde yaşamı ve buna bağlı olarak insan neslinin devamını büyük bir tehlikeye sokmaktadır.

BODRUM’DA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK_SİTELER TV

Günümüzde bütün dünya yüz yüze kalınan bu sürdürülemez durumla baş edebilmek için kapsamlı bir dönüşüm arayışındadır. 2030 yılına kadar ulaşılması öngörülen Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, insanlığın sürdürülebilir bir gelecek kurmak üzere atmış olduğu en somut adımdır.  Bu doğrultuda, çağdaş dünyada bütün kurumlar ve topluluklar sürdürülebilir kalkınma hedeflerine yaklaşma yönünde çaba sarf etmektedir.

Ayrıntılı bilgi için suyed.com adresi ziyaret edilebilir.

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

 

Bir cevap yazın