Siteler-tv-logo-reklam
Avni Anıl Besteleri Konseri 06-2023

Cumhuriyetin 100. Yılı Anısına

Avni Anıl Besteleri Konseri

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı anısına Ankara Kulübü Derneği Şubeler Türk Müziği Korosu “Avni Anıl Besteleri Konseri”, Şef Tahir Aydoğdu yönetiminde Milli Kütüphane Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Avni Anıl Besteleri Konseri 06-2023

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Ankara Kulübü Derneği Şubeler Türk Müziği Korosu olarak  Şef Tahir Aydoğdu yönetiminde  büyük bestekar Avni Anıl’ın ölümsüz eserlerini Ankara izleyicisine coşkulu bir konser aracılığıyla sunacaklarını belirten  Ankara Kulübü Derneği Şubeler Türk Müziği Korosu Kurucu Başkanı Selami Başer, “Bu yıl, hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde 29 Ekim 1923’de kurulan Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılını, hem de 13 Ekim 1923’te Ankara’nın başkent oluşunun 100. yılını kutluyoruz.

Dolayısıyla bu yıl çok önemli. Atatürk’ün direktifiyle 1932 yılında ‘Seymenlik Geleneğini ve 27 Aralık Ruhunu Yaşatın’ önceliğiyle kurulmuş olan Ankara Kulübü Derneği’nin Şubeler Korosu olarak bu anlamlı yılda biz de bir konserle katkı sağlamak için yola çıktık. 100. yıl anısına yapacağımız konserin teması da Türk Sanat Müziğimizin Cumhuriyet dönemi bestekarlarından Avni Anıl olsun istedik.

Konserimizde gerek solo gerekse koro halinde  unutulmaz, en sevilen eserlerini seslendirerek Türk Sanat Müziği’nin önemli ismi Avni Anıl’ı da anmış olacağız. Konserimizde, Türk Sanat Müziğine besteleriyle bir döneme damgasını vurmuş büyük bestekar Avni Anıl’ın sefalar getirdiniz, yağmur duası ve mihrabım diyerek gibi unutulmaz bestelerinin de arasında bulunduğu yaklaşık 20 eseri seslendirilecek.

10 Haziran Cumartesi 20.00’de Milli Kütüphane Konferans Salonu’nda ücretsiz olarak düzenlenecek Avni Anıl Besteleri Konseri’ne Ankaralıları davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başer, konserde sergilenecek Ankara Kulübü Seymen ve Bacıeren gösterilerinin de 100. yıl coşkusuna ayrı bir renk katacağını kaydetti.

Avni Anıl Besteleri Konseri 06-2023

Avni Anıl Besteleri Konseri 06-2023

 

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir cevap yazın