Siteler-tv-logo-reklam
ATAUZDER Genel Başkanı Mustafa Gündeşli mağduriyetlerinin_Siteler TV

ATAUZDER Genel Başkanı Mustafa Gündeşli mağduriyetlerinin giderilmesini istedi

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel Başkan Mustafa Gündeşli, 657 Sayılı Kanun’un ve 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunu’nun ilgili maddeleri gereği atanmak isteyen uzman çavuşların mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

ATAUZDER Genel Başkanı Mustafa Gündeşli mağduriyetlerinin_Siteler TV

(ATAUZDER) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Bizler, 3269 Sayılı Kanun ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde Uzman Çavuş olarak görev yapmış, ailevi, sağlık ve mesleki nedenler sonucunda kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan, 657 Sayılı Kanun’un ve 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunu’nun ilgili maddeleri gereği atanmak isteyen Kahraman Eski Uzman Çavuşlarız. Kanunumuz var, fakat kanunda ki bazı hükümler nedeniyle atamalar Referans ve inisiyatif ile yapılmaktadır.

Bu uygulamada ise; referansı olmayan binlerce Eski Uzman Çavuş kamu kurumlarına atanamıyor, hak kaybına uğruyor. Ayrıca bu kanun nedeniyle yaşanan mağduriyet yıllardır sürmektedir, biz ilk değiliz, son da olmayacağız. Çünkü her yıl binlerce Uzman Çavuş çeşitli nedenlerden dolayı mesleğinden ayrılmaktadır. Tüm sorunların çözümü için, kamuya referans veya inisiyatif olmadan, Devlet aracılığıyla atama istiyoruz dedi.

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir cevap yazın