Siteler-tv-logo-reklam
ANKESOB Başkanı Yiğiner_Siteler TV

ANKESOB Başkanı Yiğiner: İşimizi yapamaz hale geldik

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, “Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre akaryakıtta ÖTV tutarları arttı. Pazar gününden itibaren tek seferde pompa fiyatlarına yansıyan tarihi büyük artış, ulaşım-taşımacı esnafımızı oldukça zorda bıraktı.   Akaryakıttaki ÖTV zammı pompaya KDV ile birlikte ortalama 6 lira olarak yansımış bulunmakta ve bu durum; ulaşım, nakliye ve üretim maliyetlerini yükselttiği için ürün ve hizmet üreten tüm sektörlerde de yeni zamları tetikleyecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

ANKESOB Başkanı Yiğiner_Siteler TV

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünü kutladığımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde akaryakıt ürünlerinden alınan Özel Tüketim Vergisi’nin yüzde 200 üzeri yükseltilmesi düşündürücü ve manidardır!

15 Temmuz 2016’da hain darbe girişimine karşı araçlarını tankların önüne siper eden, meydanları bırakmayan ve sürekli devletinin yanında olan esnafımıza bu konuda hükümetimizin yardımcı olacağı kanaatindeyim.

BAĞ-KUR, SSK, trafik sigortası, kasko, yedek parça, yanımızda çalışan şoförlerimizin maaşları, bakım ve onarım bedelleri gibi birçok kalemde yüksek oranlardaki artış zaten ulaşım-taşımacı esnafımızın belini bükmüş ve kontak çeviremez hale getirmiş iken bir de üstüne gelen bu ÖTV zammı ile de üzülerek söylüyoruz ki bu ağır şartlar altında halkımıza kaliteli ve makul miktarlarda hizmet vermemiz, işimizi yapabilmemiz mümkün değildir. Özellikle özel halk otobüsçü ve minibüsçü esnafımız büyük mağduriyet içinde olup, tamamen kontak kapatacak hale gelmiştir. Üstelik, dayanılamayacak boyutlara gelen bu artışların şok etkisi pek çok sektörde kendisini gösterecek, iğneden ipliğe tüm ürün ve hizmetlerin zamlanmasına yol açacaktır. Haliyle bu yaklaşım enflasyonu artırmayı teşvik edecek, maliyet fiyat artışlarının yansıması tüketici açısından da ağır olacaktır.

ANKESOB Başkanı Yiğiner_Siteler TV

Bizler vermiş olduğumuz bu kamu hizmetinin aksamamasını ve sürdürülebilir olmasını temenni ediyoruz ve bu doğrultuda da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan yolcu ve yük taşımacılığı yapan esnafımızın almış oldukları yakıttan ÖTV muafiyeti, MTV vergilerinin kaldırılmasını, ticari araçlar için çıkacak olan ÖTV’siz araç yenilenmesinin her 5 yılda bir ÖTV ödemeden değişmesi için kanun maddesi düzenlenmesini talep ediyoruz.

Esnaf ve sanatkarlar toplumun temel direğidir. Esnaf kalkınırsa ülke kalkınır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.”

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir cevap yazın