Siteler-tv-logo-reklam
Ankaralı berberlerden Paraguaylı meslektaşlarına eğitim_Siteler TV

Ankaralı berberlerden Paraguaylı meslektaşlarına eğitim

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Paraguay’ın Ankara Büyükelçiliği iş birliğinde gerçekleştirilen bir program dahilinde Paraguay’dan gelen 10 berbere, Oda üyesi Türk meslektaşı berber eğitmenler tarafından saç kesim teknikleri ve baş boyun masajı konusunda uygulamalı eğitim verildi. Oda Başkanı Sezayi Kara, “Sanatımızı paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Ankaralı berberlerden Paraguaylı meslektaşlarına eğitim_Siteler TV

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odalı ile Paraguay’ın Ankara Büyükelçiliği iş birliğinde Paraguay’dan Ankara’ya gelen 10 berbere saç kesim ve baş boyun masajı eğitimi verildi.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara ile Paraguay’ın Ankara Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez’in de hazır bulunduğu etkinlik, Keçiören’de bir kuaför salonunda gerçekleşti.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, “Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Paraguay’ın Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile Paraguaylı berberlerin Ankara’da eğitimi üzerine ortak bir projeyi hayata geçiriyoruz.

Bu kapsamda Paraguay’dan gelen 10 berber meslektaşımızın saç kesim teknikleri ve baş boyun masajı ile ilgili eğitimini Keçiören’de bir erkek berberi meslektaşımızın salonunda gerçekleştiriyoruz. Bizler Ankara olarak, berberlik mesleğinde hem teknik hem de sanatsal ve estetik yönden oldukça ileri bir seviyede olduğumuzu söyleyebilirim. Bilgi ve birikimimiz ve el sanatımıza dayalı tecrübelerimizin ışığında hem Ankara’da hem de ilerleyen süreçte belirlenecek programlar dahilinde Paraguay’da da katkılar sağlamaya devam edeceğiz.

Geçtiğimiz yıl odamıza ziyaretinde Paraguaylı berberlerin uygulamalı eğitimleri konusunda istişarede bulunduğumuz ve ardından projenin hayata geçirilmesine istekle ve öncülük ederek önemli katkılar sunan Paraguay’ın Ankara Büyükelçisi Sayın Ceferino Adrian Valdez’e çok teşekkür ediyorum.

Paraguay’dan Ankara’ya gelerek berberlik sanatımıza ilişkin eğitim programlarına katılan Paraguaylı berber meslektaşlarımızı ağırlamaktan  ve tecrübelerimizi, sanatımızı paylaşmaktan  büyük mutluluk duyuyoruz. Ayrıca; Odamız eğitimcileri Münür Önkan, Cumhur Laçin Ok ve ABO Show ekibimize de özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum. Paraguaylı meslektaşlarımızın mesleki eğitimi için salonunu açan kıymetli meslektaşım Ramazan Yiğit’e de şükranlarımızı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Ankaralı berberlerden Paraguaylı meslektaşlarına eğitim_Siteler TV

PARAGUAY’DA 100 BİN BERBERE EĞİTİM

Paraguay’ın Ankara Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez de konuşmasında Ankara’ya gelen berberlerin elit olmakla birlikte Paraguay milli futbol takımının berberleri olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Öncelikle Ankara Berberler Odası Başkanı Sezayi Kara ve yönetimine, oda üyesi berber meslektaşlarına sergiledikleri misafirperverlikten dolayı çok teşekkür ediyorum.

Türkiye berberlik ve saç kesimi noktasında dünyada oldukça ileri bir noktada. Bugün burada alınan ve bundan sonra da hem Ankara’da hem de Paraguay’da devam edecek eğitimlerin ardından kendimizi geliştirmeye çalışacağız. Bundan sonrası için Paraguaylı farklı berber gruplar Ankara’ya gelerek, Türkiye’nin tekniklerini, ürünlerini uygulamalı öğrenerek süreç devam edecek.

İlerleyen zamanda Ankara Berberler Odası’nın da  uygun göreceği bir zaman diliminde Paraguay’da, Şili, Brezilya, Arjantin gibi ülkelerden de katılımla yaklaşık 100 bin berberden oluşacak topluluğa Türk berberlerin vereceği bir eğitimi organize edeceğiz”

Konuşmaların ardından, eğitmen berberler tarafından Paraguaylı berberlere saç kesim teknikleri ve kafa boyun masajı eğitimleri model  üzerinde uygulamalı olarak verildi. Eğitimlerin ardından Paraguaylı berberler de öğrendiklerini sergilediler. Daha sonra Paraguay’ın Ankara Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez de eline makas alarak bir model üzerinde saç kesimini denedi.

Ankaralı berberlerden Paraguaylı meslektaşlarına eğitim_Siteler TV

Bir cevap yazın