Siteler-tv-logo-reklam
Ankara Kulübü’nden 100. Yılı Konseri

Ankara Kulübü’nden Cumhuriyetin 100. Yılı Konseri

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen Ankara Kulübü Derneği Şubeler Türk Müziği Korosu “Avni Anıl Besteleri Konseri”, seyirci ile buluştu.

Ankara Kulübü’nden 100. Yılı Konseri

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Ankara Kulübü Derneği Şubeler Türk Müziği Korosu, Milli Kütüphane Konferans Salonu’nda muhteşem bir konser verdi.

Tahir Aydoğdu şefliğinde Ankara Kulübü Şubeler Türk Müziği Korosu’nun büyük bestekar Avni Anıl’ın birbirinden güzel, ölümsüz eserlerini salonu dolduran izleyici ile buluşturduğu konser, büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Konser, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ankara Kulübü Derneği Şubeler Türk Müziği Korosu Kurucu Başkanı Selami Başer’in açılış konuşması ile başladı.

Ankara Kulübü’nden 100. Yılı Konseri

Başer, “Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılı ve onur yılımız. Cumhuriyetin 100. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Ankara Kulübü Şubeler Türk  Müziği Korosu olarak merhum Avni Anıl hocamızı, Cumhuriyetin yetiştirdiği en büyük değerlerden- bir bestekar olarak düşündük ve bundan dolayı inşallah siz izleyicilerimizin de yüzünde bir tebessüm oluşturacak Avni Anıl eserlerinden oluşan bir konser düzenlemek istedik.

Öncelikle Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına düzenlediğimiz Avni Anıl Konserimize hoş geldiniz, şeref verdiniz, hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Şefimiz Tahir Aydoğdu’ya, saz üstadlarına ve koro ekibimize çok teşekkür ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde kurulan Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.” diye konuştu.

Ankara Kulübü’nden 100. Yılı Konseri

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan da konuşmasında şunları kaydetti: “Çifte bayram kutluyoruz. Bu yıl, 13 Ekim 1923’te Ankara’nın başkent oluşunun 100. yılını ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde 29 Ekim 1923’de kurulan Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılını kutluyoruz.

Her ikisi de birbirini tamamlayan süreçtir. Atatürk, Başkent Ankara ve Cumhuriyet üçü birbirini tamamlayan, ayrılmaz bir bütündür. Bizim için, Ankaralılar için, Atatürk’ün direktifiyle 1932 yılında ‘Seymenlik Geleneğini ve 27 Aralık Ruhunu Yaşatın’ önceliğiyle Ankara kültürünü yaşatmak için kurulmuş olan Ankara Kulübü için, Seymenler için Atatürk ve Cumhuriyet, Başkent Ankara en temel değerlerimizdir.

Ankara Kulübü’nden 100. Yılı Konseri

Bu yıl dolu dolu etkinliklerle 100. yılı kutluyoruz. Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 özellikle ekim ayı çok yoğun olacak. 100. yıl için hazırlanan bu muhteşem konserden dolayı başta Ankara’nın en önemli sanat markası Tahir Aydoğdu hocamıza yürekten teşekkür ediyorum.

Ankara’mızın Türk müziğinde sesi olan Ankara Kulübü Şubeler Türk Müziği Koromuzun Kurucusu-Ayaş Şube Başkanımız Selami Başer’e, koromuzun birbirinden değerli saz heyetine, çok sevgili dostlarımız koro solistlerimize, programımızı ayrı bir ustalıkla sunan Zeynep Köşker’e ve tüm katılım gösteren dostlara çok teşekkür ediyorum.

Sağ olun var olun. Şimdiden Ankara’mızın başkent oluşunun ve Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü kutlu olsun.”

Özaslan, “Bu gün acı bir olay yaşadık. Elmadağ’da MKE Fabrikası’nda meydana gelen patlamada 5 işçimiz şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifa diliyorum.” ifadeleriyle sözlerini sonlandırdı.

Sunucu-Şiir Yorumcusu Zeynep Köşker’in sunumuyla ve Şef Tahir Aydoğdu yönetiminde iki bölüm halinde gerçekleşen Avni Anıl Besteleri Konserinde koro üyeleri izleyenleri muhteşem bir Türk Sanat Müziği yolculuğuna çıkardı.

Programda ayrıca Ankara Kulübü Seymen ve Bacıerenlerinin gösterileri de 100. yıl coşkusuna ayrı bir renk kattı.

Ankara Kulübü’nden 100. Yılı Konseri

Ankara Kulübü’nden 100. Yılı Konseri 06-2023

 

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

 

Bir cevap yazın