Siteler-tv-logo-reklam
Ankara kulübünde_Siteler tv

ANKARA KULÜBÜNDE ÖZEL KONUKLARLA FERFENE ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİ

Ankara kulübünde_Siteler tv

Ankara Kulübü Derneği’nde  Ferfene etkinliği, Ankara Üniversitesi Kadın Platformu’nun yönetim organlarında ve çalışma gruplarında yer alan öğretim üyeleri ve üniversite öğrencilerinin de katılımıyla Ankara Konağı Başkent Salonu’nda oldukça keyifli bir gerçekleşti.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde özel konuklarıyla anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Özaslan, Ankara’nın en eski sivil temsilcisi olduğunu vurguladığı Ankara Kulübü Derneğinin Atatürk’ün ‘Seymenlik geleneğini ve 27 Aralık ruhunu yaşatın’ direktifiyle 1925 yılında kurulduğunu belirterek, dernek çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Ankara kulübünde_Siteler tv

Özaslan, tarihsel geçmişinin Orta Asya’ya uzandığını vurguladığı Ferfene geleneğinin temelde sohbet ve sazlı sözlü oyunlarıyla  eğlenceye ve toplumsal dayanışmaya dayalı  bir kadim Türk kültürü olduğunu kaydetti.

Yüzyıllarca Ankara’da yaşatılmış  Seymenlik ve Anadolu kadınının simgesi Bacıerenlik geleneği hakkında da bilgi veren Özaslan, Ankara Kulübü olarak Ankara’nın kadim kültürel miras değerlerine sahip çıkmaya, yaşatmaya ve gelecek kuşaklara aktarmaya devam edeceklerini kaydetti.

Son olarak “14 Şubat Sevgililer gününüz kutlu olsun” notunu düşen Özaslan, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Ankara Üniversitesi Kadın Platformu Koordinatörü  Prof. Dr. Neslihan Alkış da platformun çalışmaları hakkında kısa bir bilgi paylaşımının ardından; 14 Şubat’tan yola çıkarak Ankara Kulübünde Ferfene programında bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti,  kendilerine gösterilen misafirperverlikten dolayı Ankara Kulübü Derneği Genel  Başkanı Dr. Metin Özaslan ile programı koordine eden YKÜ Serpil Yıldırım’a ve  etkinliğe emek veren herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından sazlı sözlü Ankara türküleri söylendi, Seymen ve Bacıeren oyunları sergilendi.

Programın son bölümünde ise Özaslan, Ankara Üniversitesi Kadın Platformu Koordinatörü Prof. Dr. Neslinan Alkış ve Ünigenç YKB Melahat Okan ile tüm heyete  Seymenlik ve Bacıerenlik kültürünü yansıtan Ankara Kent Kültürü Müzesi’ni gezdirilerek, bilgilendirmede bulundu.

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

MURAT YILMAZ KURT KİMDİR? ...2014 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın