Siteler-tv-logo-reklam
Ankara Kulübü’nde Bayram_Siteler TV

Ankara Kulübünde Bayram kutlamasına büyük ilgi oldu

Ankara Kulübü’nde katılımın son derece yoğun olduğu bayramlaşma töreni; birlik, beraberlik ve kaynaşma duygularını pekiştiren keyifli ve sıcak bir ortam içerisinde sazlı sözlü Ankara havaları ve Seymen oyunları ile renkli görüntülere sahne olurken, Kurban Bayramı coşku içerisinde kutlandı. Genel Başkan Özaslan, “Atatürk, Cumhuriyet ve Başkent Ankara’yı Seymen, Bacıeren ve Ankara ruhuyla yaşatıyoruz ve ilelebet de bu değerlerimize sahip çıkmaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.” dedi.

Ankara Kulübü’nde Bayram_Siteler TV

Ankara Kulübü Derneği’nde Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma töreni, dernek camiasının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkan Dr. Metin Özaslan’ın ev sahipliğinde Kurban Bayramı’nın 3. gününde derneğin genel merkezinin bulunduğu Ankara Konağı’nda düzenlenen geleneksel bayramlaşma töreni birlik, beraberlik ve kaynaşma duygularını pekiştiren keyifli ve sıcak bir ortamda sazlı sözlü Ankara havaları ve Seymen oyunları ile renkli görüntülere sahne olurken, Kurban Bayramı coşku içerisinde kutlandı.

Ankara Kulübü Derneği Onursal Başkanı Dr. Bülent Kalıpçı’nın da hazır bulunduğu bayramlaşma törenine, çok sayıda dernek üyesi ile davetli katıldı.

Ankara Kulübü’nde Bayram_Siteler TV

Ankara Kulübü Derneği bayramlaşma merasiminde Genel Başkan Dr. Metin Özaslan, Ankara Kulübü’nün bayramlaşmalarının çok renkli olduğunu anımsatarak başladığı konuşmasında; “1932 yılında kurulmuş olan ve bu yıl 91. yıl dönümünde olduğumuz Ankara Kulübü ailesi olarak bir bayramda daha bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar karşılıklı sevgi ve saygının, güzelliklerin öne çıktığı çok özel günlerdir. Bayramlarımız, kardeşlik ve dostluk bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesidir. Bayramlar aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliğidir.

Bayram coşkusunun yürekleri sardığı bu güzel günlerin milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini yürekten diliyorum. Mensubu olduğumuz bu güzel ailenin siz değerli fertlerinin Kurban Bayramını kutluyor, bu mübarek günlerin ülkemizle birlikte tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sevgi ve saygı, birlik ve beraberlik, paylaşım ve dayanışma içerisinde kutlayacağımız nice Bayramlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ankara Kulübü’nde Bayram_Siteler TV
100. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA ÇALIŞMALARI
“Ankara Kulübü’nün 3 temel değeri vardır. Bunlardan biri Atatürk, bir diğeri Cumhuriyet, bir diğeri ise Başkent Ankara’dır. Bu 3 değeri de Seymen ruhuyla, Bacıeren ruhuyla, Ankara ruhuyla yaşatıyoruz ve ilelebet de bu değerlerimize sahip çıkmaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerine devam eden Genel Başkan Özaslan, 2023 yılının Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı olması sebebiyle büyük önem arz ettiğini belirterek, kutlama etkinlikleri özelinde hazırlıkları şöyle anlattı:

“Bu yıl çok önemli. Zira 2 önemli 100. yıl kutlaması, çifte bayram yapacağız. Birincisi 13 Ekim 2023, Ankara’mızın Başkent oluşunun 100. yıl dönümü. Bir diğeri ise bundan 16 gün sonra 29 Ekim 2023 Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıl dönümü. Her iki programda da ilk akla gelen ve ön planda olan Ankara Kulübü olarak yoğun programlarla kutlanacak bu özel değerlerimizin yıl dönümü etkinliklerine hazırlanmaya çalışıyoruz.

Ankara Kulübü’nde Bayram_Siteler TV

Bu yıl ayrıca yine farklı etkinlik ve kutlamalarımız da olacak. Seymenlik ve Bacıerenlik geleneği, Ankara halk müziğinin yol göstericisidir. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ve Ankara Kulübü öncülüğünde Ankara’nın en önemli saz söz sanatçıları tarafından hazırlanan çok önemli bir proje olan Ankara Kulübü ‘Geleneksel Ankara Ezgileri: Seymen ve Bacıeren Tezeneleri’ albümünün lansmanını 16 Eylül’de yapacağız. 5 Ekim 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Ankara hemşehriliği beratı verilişinin 100. yıl dönümü dolayısıyla, 5 Ekim 2023’de bir Ankaralılar gecesi yapacağız.

5-13 Ekim 2023 arasında büyük ihtimalle Türk Tarih Kurumu işbirliği içerisinde Ankara’nın 100 yıllık tarihinin uzman akademisyenlerle birlikte değerlendirileceği 2. Büyük Ankara Kurultayını gerçekleştireceğiz. Bir diğer önemli etkinlik ise Seymen ve Bacıeren oyunları senfonisinin gösterimi 13 Ekim’de olacak. 2023’de bunlar gibi birçok etkinliğimiz olacak. Bundan sonra yapımcı kimliğimizle önümüzdeki dönemde kaybolmaya yüz tutmuş Ankara’nın halk müziği zenginli içerisinde bulunan ezgileri; bozlaklar, divan ve kınalarla ilgili albüm çıkarmaya, Ankara ile ilgili kitaplar çıkarmaya devam edeceğiz.”

Selamlama konuşmalarının ardından genel merkezde yapılan bayramlaşma merasimi, Seymen oyunlarının ve Ankara Kulübü Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’nun Tanzer Kartal yönetiminde gerçekleşen mini konserinin ardından sona erdi.

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir cevap yazın