Siteler-tv-logo-reklam
Ankara Kulübü, Geleneksel Ankara Ezgilerini_Siteler TV

Ankara Kulübü Geleneksel Ankara Ezgilerini odağa alıyor

Ankara müzikleri ve oyunlarına ışık tutacak projenin kültürel hayata kazandırılmasına öncülük eden Ankara Kulübü’nün ‘Geleneksel Ankara Ezgileri: Seymen Tezenelerinden Bacıeren Oyunlarına’ 4 CD’den oluşan Albüm Projesi Tanıtım Konseri/Lansmanı, 16 Eylül Cumartesi akşamı 19.30’da Nazım Hikmet Kültür Merkezinde gerçekleşiyor.

Ankara Kulübü, Geleneksel Ankara Ezgilerini_Siteler TV

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, 4 CD’den oluşan ‘Geleneksel Ankara Ezgileri: Seymen Tezenelerinden Bacıeren Oyunlarına’ albümünün kültürel mirasın ortaya çıkarılması ve gelecek kuşaklara doğru bir şekilde aktarılması amacıyla Ankara Kulübü tarafından hazırlandığını belirterek, “Geleneksel müziklerimizi, oyunlarımızı aslına uygun olarak yeniden ortaya çıkarmak amacıyla başlattığımız proje kapsamında tamamlanan ‘Geleneksel Ankara Ezgileri: Seymen Tezenelerinden Bacıeren Oyunlarına’ adlı 4 CD ve 56 eserden oluşan albüm esasen oyunlu gösterilerde kullanılmak üzere bir arşiv çalışması özelliğinde olup, geleneksel Ankara müziği ve oyunları alanında oluşan boşluğun ortadan kaldırılması yönünde referans bir kaynak yapıt olma niteliği taşıyor.” ifadelerini kullandı.

Ankara Kulübü, Geleneksel Ankara Ezgilerini_Siteler TV

4 CD 56 ESERDEN OLUŞUYOR

Ankara Kulübü Derneği olarak kültürel mirasın ortaya çıkarılması ve gelecek kuşaklara doğru bir şekilde aktarılması amacıyla CD’lerin hazırlandığını vurgulayan Özaslan, şöyle devam etti:  “Geleneksel müziklerimizi, oyunlarınızı, kültürel değerlerimizi aslına uygun olarak yeniden canlandırarak, geleceğe aktarmak amacıyla faaliyetler sürdürüyoruz.

Son dönemde Başkent Ankaramızın geleneksel müzik ve halk oyunları külliyatı açısından en önemli projelerinden birini gerçekleştirmenin gururunu taşıyor, mutluluğunu yaşıyoruz. Zira, Ankaramızın ve Orta Anadolumuzun en kıymetli saz ve ses sanatçılarının katkı ve katılımlarıyla Ankara Seymen ve Bacıeren Oyunlarını 4 CD’den 56 eserden oluşan ‘Geleneksel Ankara Ezgileri: Seymen Tezenelerinden Bacıeren Oyunlarına’ albümünde bir araya getirdik. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da desteklediği Albüm Projemizin Tanıtım Konserini/ Lansmanı’nı ise projemizde görev alan tüm sanatçılarımızın, Seymenlerimizin ve Bacıerenlerimizin canlı icralarıyla İsmail Işık ağabeyimizin müzik yönetmenliği, Mehmet Üçer hocamızın şefliğinde GAMDER Halk Müziği Korolarının eşliğinde 16 Eylül Cumartesi akşamı 19.30’da Yenimahalle’de Nazım Hikmet Kültür Merkezinde gerçekleştireceğiz.

Başkent Ankaramızın geleneksel müzik ve halk oyunları mirası açısından büyük önem taşıyan projemize destek veren tüm kurum, kuruluş ve kişilere yürekten teşekkür ediyor; Başkent Ankara kültür, müzik ve sanat dostlarını konserimize davet ediyoruz.”

Ankara Kulübü, Geleneksel Ankara Ezgilerini_Siteler TV

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir cevap yazın