Siteler-tv-logo-reklam
ANKARA KONUŞMALARI_Siteler TV

Ankara Konuşmaları Ankara üzerine geniş bir bakış açısı sunuyor

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan’ın Ankara’nın tarihi kültürel değerleri üzerine radyo programındaki söyleşileri, “Ankara Konuşmaları” adıyla kitaplaştırıldı. Kitap, Ankara üzerine geniş bir bakış açısı sunuyor.

ANKARA KONUŞMALARI_Siteler TV

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan’ın konuğu olduğu radyo programındaki konuşmalarından yola çıkılarak hazırlanan Ankara’nın Başkent Oluşunun 100. Yılına Armağan “Ankara Konuşmaları” adlı kitap,  Ankara Kulübü Derneği Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan’ın radyo programcısı  Haluk Gürkan Arığ ile  Ankara’nın tarihi kültürel değerleri üzerine pek çok konudaki keyifli söyleşilerinden oluşan “Ankara Konuşmaları”, beklentileri karşılayacak yoğunlukta, rehber niteliği taşıyan kapsamlı bir kitap olma özelliği taşıyor.

ANKARA KONUŞMALARI_Siteler TV

SOHBET TADINDA BİR ESER

Ankara Kitabevi ve Ankara Hediyelikleri Dükkanı’nda yeni kitap “Ankara Konuşmaları” hakkında bilgi veren Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, kitabın içeriğinin TRT Radyo 1’de canlı olarak yayınlanan, sunuculuğunu Haluk Gürkan Arığ’ın yaptığı “Günaydın Türkiye” programında her hafta yapılan ve yaklaşık bir yıl süren Ankara sohbetlerinin oluşturduğunu belirterek, “Radyo programında yapımcı Haluk Gürkan Arığ ile her çarşamba bir yıl Ankara’yı konuştuk.

Başkent’imizin pek çok değerini ele  aldığımız bu programların, arşiv köşelerinde kalmasını içime sindiremiyordum. Ankara Kulübü Derneği Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımın da tavsiyesi üzerine 2015 yılında seri şekilde gerçekleştirdiğimiz radyo konuşmalarımın kitaplaştırılmasına karar verdik ve bu doğrultuda Ankara’nın başkent oluşunun 100. yılına yetiştirmek üzere yola çıktık.

ANKARA KONUŞMALARI_Siteler TV

Derneğimizin yöneticisi ve yayın sorumlusu Kadir Çimen ile Seymenlerimizden İsmet Filizfidanoğlu’nun değerli katkıları ile söyleşileri kitaplaştırarak, Ankaralıların hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Ufuk açıcı, radyo programı-sohbet tadında hazırlanan ve geniş bir bakış açısı sunacağına inandığım bu eseri, Ankaralıların seveceğini umut  ediyor ve iyi okumalar diliyorum. Ankara Kulübü Derneği olarak yayıncı kimliğimizle, bu toprakları konu alan, Ankara üzerine nitelikli özgün yayınlarımıza ara vermeden devam ederek, gelecek nesillere eşsiz bir Ankara külliyatı bırakmayı hedefliyoruz.” dedi.

Haber Berkay Yılmaz Kurt

#BerkayYılmazKurt

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

MURAT YILMAZ KURT KİMDİR? ...2014 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Karapürcek-Gazetesi LogoKARAPÜRÇEK GAZETESİ

 

Bir yanıt yazın