Siteler-tv-logo-reklam
ALTINDAĞ DA ARTAN KIZAMIK VAKALARI ...06-2023

ALTINDAĞ DA ARTAN KIZAMIK VAKALARINA DİKKAT!!!

Altındağ İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan Muhtarlara bilgilendirme toplantısında Kızamık hastalığı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Verilen bilgiler şuanda Ankara’da Kızamık Vakalarında artış olduğu bildirildi. Kızamık vakalarının yoğun olduğu mahalleler, Altındağ İlçesinde yabancı uyruklu insanların yoğun olarak yaşadığı Ulubey, Önder, Yıldıztepe, Örnek mahallelerinde görüldüğü açıklandı.

Kızamık Aşısı Türk vatandaşlarında genel olarak yapılan bir aşı olmasına rağmen vatandaşlarımızın yinede dikkatli olmaları gerektiği bildirildi. Ülkemizde bulunan yabancı uyruklu Suriye, Irak, Afganistan, Somali gibi Ülkelerde kızamık aşısı yaygın olmadığı için hastalık bu Ülkelerden gelen insanlarda daha fazla görülüyor.

ALTINDAĞ DA ARTAN KIZAMIK VAKALARI ...06-2023

Kızamık hastalığı nefes yolu ve temasla çok kolay bulaşabilen Bir hastalık olduğu için Vatandaşlarımızın sağlığı için dikkatli olmaları gerekiyor. Tanıdığınız yabancı uyruklu insanlarda kızamık vakası olanlar varsa onları Aile Sağlığı Merkezine yönlendirerek Kızamık Aşısı olmaları yönünde yönlendirmeniz toplum sağlığı için önem taşımaktadır.

ALTINDAĞ’DA ARTAN KIZAMIK VAKALARI …06-2023

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir cevap yazın