Siteler-tv-logo-reklam
Hakan Akçam Konut satışları düşerken_Siteler TV

Akçam: İlk el konutta sıfır faizli kampanya dönemi başladı

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası Başkanı Hakan Akçam, sıfır ve ikinci el konut alacaklara tavsiyelerde bulundu.

Hakan Akçam Konut satışları düşerken_Siteler TV

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası Başkanı Hakan Akçam, art arda açıklanan sıfır faizli 120 ay vadeli konut kampanyaların alıcı beklediğini belirterek, “İlk el konut alacaklar sıkı pazarlık yapsın. İnşaat firmaları devam eden projelerini tamamlamak veya bitmiş projelerini elden çıkarmak için çok çeşitli kampanyalar yapmaya başladılar. Sıfır konutta belki fiyat düşmedi ama şirketler kendi bünyelerinde faizsiz şekilde ödeme planları yaparak konut satışlarını cazip hale getiriyor. Firmalar son dönemde sıfır faiz 120 ay vadeli ödeme seçeneği sunmaya başladılar. Son 3 yılda hiç bu şekilde olmayan sektör, yeni projelerinde ezber bozan bir ortama doğru gidiyor. Hep yükseliş gösteren ve alıcısı çok olan projelerde, şu an ise alıcı bulmak için cazip çok kampanyalar göreceğiz.” dedi.

Hakan Akçam Konut satışları düşerken_Siteler TV

İKİNCİ ELDE DURUM NASIL

Akçam, ikinci el konutlara ilişkin ise şunları söyledi: “İkinci  el konut fiyatları yatay bir seyir izlemeye devam ederken, enflasyon oranları da dikkate alındığında, fiyatlar bir miktar durgunluk göstermektedir. Fakat fiyatlarda keskin bir düşüş beklemek yanlış olur. Konut fiyatlarındaki yatay seyir, konut sektöründeki talep ve arz dengesindeki uyumdan kaynaklanmaktadır. Ülkemizde, son yıllarda yapılan yatırımlar ve artan nüfus, konut talebini artırmıştır. Ancak, aşırı yapılan konut projeleri ve inşaatlardan dolayı arz tarafında da bir artış yaşanmıştır. Bu durum, arz ve talep dengesini korumakta ve özellikle ikinci el konut fiyatlarının yükselmesini engellemektedir. İkinci el konut alıcısı karar alma sürecini iyi yönetsin ve öyle alsın.

Bununla birlikte, konut fiyatlarındaki durgunluk, konut sektörü için olumsuz bir durum olarak değerlendirilmemelidir. Çünkü, fiyatların dengeli seyretmesi, sektördeki büyümenin sürdürülebilir olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, konut sektöründeki gelişmeler yakından takip edilmeli ve doğru yatırımlar yapılmalıdır.” dedi.

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir cevap yazın