Siteler-tv-logo-reklam
Ahilik ve Seymenlik köklü

Ahilik ve Seymenlik köklü bir ortak geçmişe sahip

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan ve beraberindeki heyet, ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner’e makamında bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ankara’da Ahilik ve Seymenlik geleneğinin köklü bir ortak geçmişe sahip olduğu vurgusunun öne çıktığı karşılıklı görüşmede, her iki kurumun faaliyetleri alanından konularla ve Ankara’nın Başkent oluşunun ve Cumhuriyetin 100. yılı ile ilgili karşılıklı sohbet havasında çeşitli bilgilendirmelerde bulunuldu.

Ahilik ve Seymenlik köklü

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan ile beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ve bacıerenlerden oluşan heyet tarafından Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner’e makamında gerçekleşen ziyarette her iki kurumun faaliyetleri alanından konularla ilgili karşılıklı sohbet havasında çeşitli bilgilendirmelerde bulunuldu.

Ankara’da Ahilik ve Seymenlik geleneğinin köklü bir ortak geçmişe sahip olduğu vurgusunun öne çıktığı karşılıklı görüşmede, Ankara’nın tarihi kültürel değerleri üzerine değerlendirmeler yapıldı. Ziyarette ayrıca Ankara’nın Başkent oluşunun ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla yapılacak kutlamalara ilişkin üstlenilecek sorumluluğun ve işbirliğinin önemi üzerine konuşuldu.

Ahilik ve Seymenlik köklü

ATATÜRK, ANKARA VE CUMHURİYET

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, konuşmasında; Ankara Kulübü’nün Atatürk’ün direktifiyle 1932 yılında Seymenlik geleneğinin ve 27 Aralık ruhunun, Ankara’nın tarihi kültürel değerlerinin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması önceliğiyle kurulduğunu belirterek, Ankara Kulübü’nün Ankara’nın tarihsel öneme ve değere sahip Seymenlik ve Bacıerenlik kültürü başta olmak üzere birçok tarihi değeri gelecekle buluşturan bir köprü vazifesi gördüğünü vurguladı.

Özaslan, “2023 yılı bizim açımızdan çok önemli bir yıl. Çifte bayramımız. 2023 yılı hem Ankara’nın 13 Ekim 1923’de Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile Türkiye’nin başkenti olarak kabul edilişinin 100. yılı hem de 29 Ekim 1923’de kurulan Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılı. Dolayısıyla bu yıl hem Ankara’nın başkent oluşunun 100. yılını hem de Cumhuriyetimizin 100. yılını çok büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Atatürk, Başkent Ankara ve Cumhuriyet, Ankaralılar olarak hepimizin ortak değeridir.” ifadelerini kullandı.

Ahilik ve Seymenlik köklü

‘AHİLİK VE SEYMENLİK KADİM BİR DEĞERDİR’

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner de, esnaf ve sanatkarlar olarak Ahilik geleneğine sahip çıkmaya ve bu mirası gelecek kuşaklara aktarma gayreti içerisinde olmaya devam edeceklerini belirterek şunları kaydetti: “Ankara’mız gerçekten tarihi kültürel değerler bakımından çok önemli bir zenginliğe sahip. Ahilik ve Seymenlik de birbirini tamamlayan Ankara’mızın kadim değerleridir.

Bu değerler hepimizin ortak değeri, geleceğe aktarılacak ortak mirasıdır. Ankara Kulübü de gerçekten Ankara’nın kültürü, tarihi, gelenekleri ve kent kimliği ile Seymenlik geleneğine ilişkin değerlerin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması yönünden çok önemli bir misyon üstlenmiştir. Kendilerine bu anlamda teşekkür ediyorum. İnşallah bu yıl 13 Ekim’de Ankara’mızın Başkent oluşunun 100. yılını, 29 Ekim’de de Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşkuyla hep birlikte, hepimize düşen ortak sorumluluk bilinciyle gönül birliği içerisinde kutlayacağız.”

 

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

BODRUM BELEDİYESİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ 06/2023 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

 

 

 

 

Ahilik ve Seymenlik köklü… 06-2023

Bir cevap yazın