18° Açık
gaziantep escort

Kardeş eli Zanzibar’a uzandı

Türkiye Diyanet Vakfı, (TDV) bu Kurban Bayramı’nda dünyanın dört bir tarafındaki yardıma muhtaç kişilere bağışlanan kurbanları teslim etti. Bu yıl “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla gerçekleştirilen kampanya kapsamında toplanan bağışlar Afrika’dan Orta Asya’ya, Balkanlar’dan Kafkasya’ya, Uzak Doğudan Latin Amerika’ya geniş bir coğrafyada dağıtıldı. Kurban Bayramını Türkiye’den farklı olarak 1 gün sonra kutlayan Afrika Kıtası’nda bulunan […]
Gündem - 23 Ağustos 2018 08:51 A A

Türkiye Diyanet Vakfı, (TDV) bu Kurban Bayramı’nda dünyanın dört bir tarafındaki yardıma muhtaç kişilere bağışlanan kurbanları teslim etti.

Bu yıl “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla gerçekleştirilen kampanya kapsamında toplanan bağışlar Afrika’dan Orta Asya’ya, Balkanlar’dan Kafkasya’ya, Uzak Doğudan Latin Amerika’ya geniş bir coğrafyada dağıtıldı.

Kurban Bayramını Türkiye’den farklı olarak 1 gün sonra kutlayan Afrika Kıtası’nda bulunan Tanzanya’ya bağlı özerk yönetim Zanzibar Adası’nda ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. youtube abone satın al

Tarihi yapısı ve el değmemiş orman ve sahilleriyle ünlü Zanzibar’da kurban kesimi Kisakasaka köyünde gerekleşti. Kesilen 300 büyük baş kurban yoksulluğun kol gezdiği Zanzibar adasındaki köylere paketlenerek dağıtıldı.

Yapılan bu yardımlar esnasında her bayramda beyaz giysilerini giyerek bayramı kutlayan ada sakinleri Türkiye’ye teşekkürlerini iletti.

Payitaht Abdülhamit dizisinin oyuncularından Bahadır Yenişehirlioğlu da TDV gönüllüsü olarak çalışmalara katıldı.

Bu haber 63 kez okundu.
Gündem - 08:51 A A
BENZER HABERLER
Moved Permanently.