18° Açık
gaziantep escort

9 ayda 6.4 milyar TL’lik yatırım

KOÇ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, her zaman ve her koşulda yeni yatırımlara ve atılımlara devam ettiklerini belirtti. Son 5 yılda yaptıkları yaklaşık 35 milyar TL’lik yatırımın üzerine bu yılın 9 ayında yaklaşık 6.4 milyar TL yatırım gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Koç, yurtiçinde ve yurtdışında yaşanan ekonomik ve siyasi dalgalanmalara rağmen ülke sanayisine en fazla […]
Ekonomi - 18 Kasım 2018 08:13 A A

KOÇ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, her zaman ve her koşulda yeni yatırımlara ve atılımlara devam ettiklerini belirtti.

Son 5 yılda yaptıkları yaklaşık 35 milyar TL’lik yatırımın üzerine bu yılın 9 ayında yaklaşık 6.4 milyar TL yatırım gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Koç, yurtiçinde ve yurtdışında yaşanan ekonomik ve siyasi dalgalanmalara rağmen ülke sanayisine en fazla yatırım yapan topluluk olmayı sürdürdüklerini belirtti. Türkiye’nin dört bir yanındaki Koç topluluğu bayilerini bir araya getirerek görüş alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlenen ve Adana’da gerçekleştirilen Anadolu Buluşmaları’nın 27’ncisinde konuşan Ömer Koç, “Yatırımlarımıza devam ederken mali yapımızı sağlam tutuyor, risk yönetimi sistemlerimize özel önem vermeyi sürdürüyoruz. Bu hassasiyetimizin özellikle içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda daha da önem kazandığını görüyoruz. Topluluğumuzun yarattığı kombine ciro, Türkiye milli gelirinin yüzde 7’sine eşdeğerdir. Şirketlerimiz ülkemizin ihracatının yüzde 10’unu gerçekleştiriyor. Ne mutlu ki, bu sene de ciro büyüklüğü ve ihracat sıralamalarının ilk 10’unda dört şirketimiz yer aldı. Elde ettiğimiz gelirler sonucu topluluk olarak ödediğimiz vergiler, ülkemizin vergi gelirlerinin yüzde 8’ine tekabül ediyor” diye konuştu. Koç, Türkiye’deki özel sektör Ar-Ge yatırımlarında, Ar-Ge merkezi sayısında ve Ar-Ge personeli istihdamında açık ara önde olduklarını belirterek, 2007-2017 döneminde yaklaşık 8.2 milyar liralık Ar-Ge harcaması gerçekleştirdiklerini bildirdi. Merhum Vehbi Koç’un ‘Ülkem varsa ben de varım, demokrasi varsa hepimiz varız’ sözünün ışığında topluluğun kuruluşundan bu yana Türkiye’nin ekonomik ve toplumsal gelişimine öncülük etmeye, değer katmaya odaklandıklarını kaydeden Koç, “Her zaman, her koşulda, yılmadan, cesaretle ve sorumlulukla art arda yeni yatırımlara ve atılımlara devam ettik. Ülkemizin kalkınmasındaki itici güç olmaya gayret gösterdik. 90 yılı aşkın süredir devam ettirdiğimiz başarılarımızı, ülkemize ve insanımıza duyduğumuz sevginin ve bağlılığın bir neticesi olarak nitelendiriyorum. Asıl başarımızın yarattığımız şirketler veya ürünler değil, güçlü itibarımız ve istikrarla temsil ettiğimiz değerler olduğuna inanıyorum” dedi.

 

Bu haber 53 kez okundu.
Ekonomi - 08:13 A A
BENZER HABERLER
Moved Permanently.