18° Açık
gaziantep escort

50 bin girişimciye KOSGEB’den destek

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Cevahir Uzkurt, “KOSGEB olarak 50 bin girişimcimize destek verdik. Bu girişimcilerimizden bazıları süreç içerisinde işini yürütemedi ve işletmesini kapattı ama bazıları da bugün uluslararası pazarlarda faaliyet gösteren ve dünya pazarlarına ürün ihraç eden firmalar olmayı başardı” dedi. KOSGEB’in KOBİ’leri desteklemek ve danışmanlık yapmak üzere […]
Ekonomi - 25 Aralık 2018 09:55 A A

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Cevahir Uzkurt, “KOSGEB olarak 50 bin girişimcimize destek verdik. Bu girişimcilerimizden bazıları süreç içerisinde işini yürütemedi ve işletmesini kapattı ama bazıları da bugün uluslararası pazarlarda faaliyet gösteren ve dünya pazarlarına ürün ihraç eden firmalar olmayı başardı” dedi.

KOSGEB’in KOBİ’leri desteklemek ve danışmanlık yapmak üzere kurulduğunu dile getiren Uzkurt, şöyle konuştu: “KOSGEB ciddi bir destek bütçesine sahip ama bütçemiz ne kadar büyük olursa olsun sınırlı bir kamu bütçesini KOBİ’lere aktarmak durumdayız. Önemli hedeflerimizden biri de ülkemizdeki teknolojik düzeyi yüksek yeni girişimcileri ortaya çıkarmaktır. Diğer taraftan mevcut KOBİ’lerimizin üretimlerini daha katma değerli hale getirmek, teknolojik düzeylerini artırmak, sektörel olarak düşük ve orta teknolojili alanlardan yüksek ve orta yüksek teknolojik alanlara evrilmek gibi bir misyonumuz var. KOBİ’lerin teknoloji düzeyi yüksek ve daha katma değerli üretim yapmalarına özen göstermemiz gerekiyor.”

Bu haber 39 kez okundu.
Ekonomi - 09:55 A A
BENZER HABERLER
Moved Permanently.